Prosto  z Południowej Ameryki – okna Adpol z drewna EUKALIPTUS GRANDIS
Prosto z Południowej Ameryki – okna Adpol z drewna EUKALIPTUS GRANDIS

Adpol S.A. poszerza portfolio okien i drzwi wykonanych z orientalnych gatunków drewna. Do bogatej oferty dołączyła stolarka wykonana z drewna eukaliptusowego, pochodzącego z Południowej Ameryki. Produkty ADPOL powstały w zgodzie z wytycznymi Forest Stewardship Council, co stanowi gwarancję i świadectwo pochodzenia produktu z surowca uzyskanego z odpowiednio zarządzanych terenów leśnych. Firma Adpol S.A., jako jedyna w Polsce posiada certyfikat FSC na stolarkę z eukaliptusa.

EUKALIPTUS GRANDIS inaczej eukaliptus wielki to jeden z trwalszych gatunków. Nazwa jest adekwatna do rozmiarów, jakie osiąga drzewo. Gatunek ten uzyskuje średnio 45-55 metrów wysokości i wykorzystywany jest w produkcji mebli, szkutnictwie i budownictwie, a teraz i w produkcji stolarki.

W celu zachęcenia Klientów do wyboru produktów z nowej oferty, firma Adpol S.A. wprowadziła promocję. Do końca czerwca 2008 roku, stolarka wykonana z drewna eukaliptusowego będzie dostępna w cenie stolarki z sosny selekcjonowanej. Atutem jest również certyfikacja produktów ADPOL z EUKALIPTUS GRANDIS, opatrzona Certyfikatem Gospodarki Leśnej FSC, który ma na celu promocję odpowiedzialnego zarządzania lasami, a tym samym rozwiązywanie problemu zaniku powierzchni leśnej i degradacji istniejących zasobów. Firma Adpol S.A. jako jedyna do tej pory posiada certyfikat na  stolarkę z EUKALIPTUS GRANDIS, opatrzoną znakiem FSC.

Stolarka ADPOL wykonana z drewna EUKALIPTUS GRANDIS obejmuje linie produktów wykonanych w systemie ADPOL 68, na którą udzielona jest dziesięcioletnia gwarancja na konstrukcję oraz w systemie drewniano-aluminiowym ADPOL EKO 68 z dwudziestoletnią gwarancją na konstrukcję , co jest potwierdzeniem jakości wyrobów i usług oferowanych przez producenta. Drewno eukaliptusowe parametrami przewyższa specyfikację jednego z najlepszych gatunków przeznaczonych na stolarkę, jakim jest dąb europejski. Jego średni ciężar właściwy wynosi 710 kg/m3, twardość 66 Mpa, odporność na ściskanie wzdłużne 66 Mpa oraz sprężystość 17000 Mpa. Parametry te są gwarancją na najwyższą stabilność konstrukcji okien.  

Dodatkowo, stolarka ADPOL, wykonana z EUKALIPTUS GRANDIS, prócz najlepszych współczynników dla wytrzymałości i twardości, charakteryzuje się wspaniałym czerwonawo brązową kolorystyką oraz regularnym układem włókien, o delikatnie zarysowanym prostym lub lekko splecionym deseniu. Dostępność EUKALIPTUS GRANDIS w portfolio produktów ADPOL, ich oryginalność i niespotykana natura, potwierdza  pozycję  lidera Adpol S.A. pośród producentów ekskluzywnej stolarki drewnianej i drewniano-aluminowej.

Stolarka wykonana z EUKALIPTUS GRANDIS jest alternatywą dla okien i drzwi wykonanych z najlepszych i najdroższych gatunków drewna. Dodatkowo, EUKALIPTUS GRANDIS stanowi szybko odnawialne źródło surowca, zatem jego wykorzystywanie nie wpływa na poziom zasobów Leśnictwa.