Shuttersy: rozwiązanie dla  okrągłych, skośnych i łukowych okien. Jasno Shutters pożądane przy  specjalnych kształtach okien
Shuttersy: rozwiązanie dla okrągłych, skośnych i łukowych okien. Jasno Shutters pożądane przy specjalnych kształtach okien

Shuttersy Jasno z ruchomymi lamelami wykonane są z drewna. To szczególny sposób dekoracji okiennej, który coraz bardziej zyskuje na popularności. Nic dziwnego, ponieważ są one nie tylko funkcjonalne, lecz również dekoracyjne i nadają się niemal do każdego zastosowania. Jasno odnotowuje wzrastający popyt na shuttersy do okien o specjalnych kształtach.

Okrągłe, ukośne, łukowe lub kilka metrów wysokie: w wielu domach jest więcej niż jedno okno o zupełnie specjalnym kształcie. Nadają domowi niepowtarzalny charakter, przysparzają jednak równocześnie problemów przy wyborze dekoracji okiennej. Zasłony lub żaluzje są nie zawsze estetyczne czy wykonalne.

Szczególne kształty okien


Bartosz Żyto, Dyrektor Zarządzający Jasno Shutters: „Pomijając fakt, że shuttersy tworzą szczególną atmosferę, stanowią często jedyne rozwiązanie dla okien o specjalnych kształtach. Ilość wpadającego światła można regulować według potrzeby, równocześnie możliwe jest zapewnienie prywatności. Przy tym zachowany pozostaje specjalny kształt okna”. Shuttersy Jasno wykonywane są wyłącznie na miarę. Dostępne są prawie wszystkie kształty.

Okna uchylno-rozwierane


Jasno obserwuje wzrost nie tylko przy szczególnych kształtach okien, lecz również przy shuttersach dla okien uchylno-rozwieranych. Bartosz Żyto: „Zrozumiałe, że coraz więcej nowych budynków jest w nie wyposażonych. Przy oknach uchylno-rozwieranych możemy zamontować shuttersy we wnęce przed oknem. Mimo to okno można otwierać”.

NOWE: Jasno Blinds

W tym roku Jasno włączyło do swojej kolekcji drewniane żaluzje. Jasno Blinds są dostarczane z lamelami o takich samych szerokościach i w takich samych kolorach jak shuttersy. Jest to przystępna cenowo alternatywa z tym samym wyglądem. Shuttersy i żaluzje można perfekcyjnie dopasować do siebie w jednym wnętrzu.

Osobliwością żaluzji jest możliwość wykonania ich w wersji zapewniającej zwiększoną prywatność. Bartosz Żyto: „Otwory w lamelach, przez które normalnie biegną sznurki zastąpiono w tej wersji małymi nacięciami z tyłu lameli. Dzięki temu zwiększono światłoszczelność i prywatność. Idealne do łazienki i sypialni”.

Źródło: Jasno Shutters