Szukaj w serwisie:

Krok po kroku budujemy renomę naszej firmy - wywiad z prezesem Okna Debow

Co zmieniło się w firmie na przestrzeni lat?

W 2018 roku rozpoczęliśmy proces modernizacji fabryki w Dębowie, którego celem była poprawa jakości wykonywanych okien oraz usprawnienie procesu produkcyjnego. Szeroko zakrojone zmiany dotyczyły zarówno technologii produkcji jak i strategii marki. W ciągu ostatnich kilku lat wspólnie z całym zespołem pokonaliśmy długą drogę ciężkiej i wymagającej pracy, aby osiągnąć cel jakim jest stworzenie nowoczesnej fabryki. Nasza firma ciągle się rozwija. Z regionalnego producenta przekształciliśmy się w dużego dostawcę posiadającego klientów na ternie całej Polski.

Jakie inwestycje zostały zrealizowane?

Modernizacja fabryki objęła między innymi budowę nowej hali produkcyjnej, zakup i wdrożenie 2 zautomatyzowanych linii produkcyjnych opartych na wykorzystaniu jednej z najnowocześniejszych technologii łączenia profili - V-perfect. Tak duże inwestycje mogliśmy zrealizować dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej oraz Urzędowi Marszałkowskiemu w Rzeszowie. Podstawą do uzyskania dotacji były prace badawczo-rozwojowe jakie prowadziliśmy w przedsiębiorstwie. Ich efektem są uzyskane patenty. Tak dużej zmiany nie było w firmie od lat. Można powiedzieć, że rozpoczęliśmy zupełnie nowy etap naszej działalności.

Krok po kroku budujemy renomę naszej firmy - wywiad z prezesem Okna DebowKrok po kroku budujemy renomę naszej firmy - wywiad z prezesem Okna Debow

Czy wdrożenie nowej strategii w ramach projektu poprawiło pozycję firmy?

Zdecydowanie tak. Z niewielkiej firmy zajmującej się konstruowaniem i montażem stolarki budowlanej, staliśmy się liczącym w regionie producentem okien klasy Premium. Wdrożyliśmy też nową strategię marki, której efektem jest wzrost naszej rozpoznawalności. Krok po kroku budujemy na nowo renomę naszej firmy z dumą prezentując nasze osiągnięcia na polu technologii produkcji.

Co wyróżnia produkty marki Okna Debow na rynku?

Przede wszystkim jakość wykonania oraz klasa komponentów używanych do produkcji okien. Wszystkie produkowane przez nas okna w porównaniu do przeciętnej oferty firm z naszej branży, to produkty o podwyższonym standardzie. Bazujemy na profilach Salamander i Kommerling, a w procesie produkcji wykorzystujemy technologię V-Perfect. Cyfrowo sterowane, zautomatyzowane linie produkcyjne pozwalają nam uzyskać niezwykle trwałe i precyzyjne połączenia profili, uszczelek i innych elementów konstrukcyjnych okien. Ponadstandardowe jest również wyposażenie dodatkowe naszych okien. Dzięki tym inwestycjom, połączenie najwyższej jakości komponentów do produkcji i najnowocześniejszej technologii, jesteśmy w stanie dostarczać naszym klientom okna z najwyższej półki w atrakcyjnej cenie

Wspomniał pan o pracach badawczo rozwojowych. Co jest ich rezultatem?

Opracowaliśmy na przykład autorskie rozwiązania w zakresie nakładek akustyczno-termicznych na okna PCV. Dzięki technologii V-Perfect jesteśmy w stanie zaproponować nakładki aluminiowe, które wyróżniają się precyzją wykonania i znaczącą poprawą parametrów okien. Ponadto oferujemy rozwiązanie, którego nie posiada żaden z konkurentów w Polsce i prawdopodobnie również na świecie. Mam na myśli okna PCV których powierzchnię pokrywamy naturalnym fornirem. Technologia ta została przez nas opatentowana i mamy nadzieję, że stanie się naszym znakiem rozpoznawczym na najbliższe lata.

Czy dużo osób jest zatrudnionych w firmie Okna Debow?

Stale powiększamy naszą załogę. Jesteśmy firmą o charakterze rodzinnym, które dobrze wkomponowało się w lokalną społeczność. Bardzo dobrze czujemy się w Dębowie. Zatrudniamy głównie miejscowych pracowników. Obecnie poszukujemy również przedstawicieli handlowych, którzy odpowiedzialni byliby za rozwój dystrybucji na rynkach zagranicznych. Planujemy rozszerzyć działalność na takie kraje jak: Niemcy, Austria, Słowacja, Czechy, Francja, Włochy, Węgry oraz Litwa i Ukraina.

Jakie są przyszłe plany na rozwój firmy?

Aktualnie największym wyzwaniem dla nas jest rozwój sieci dystrybucji. Poszukujemy partnerów, którzy gotowi byliby na podjęcie współpracy jako autoryzowani dystrybutorzy produktów marki Okna Debow. Widzimy rosnący popyt na okna klasy Premium w Polsce oraz w innych krajach. Sami chcemy skupić się na produkcji okien i doskonaleniu ich konstrukcji, natomiast dystrybucję i montaż zamierzamy powierzyć zaufanym partnerom. Przygotowaliśmy specjalny program wsparcia dla nowych dystrybutorów i skupiamy się na jego wprowadzeniu w życie.

 

źródło: Okna Debow

 

 
Najnowsze publikacje
Okna energooszczędne na bazie systemu MB-104 Passive firmy ALUPROF – idealne rozwiązanie dla współczesnych domów
 • Okna energooszczędne na bazie systemu MB-104 Passive firmy ALUPROF – idealne rozwiązanie dla współczesnych domów
 • OKNO 4/2020
 • Jakie ogrodzenia najchętniej wybierali Polacy w 2020 r. – TOP 5 modeli firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe
 • Wyraź siebie poprzez niebanalne rozwiązania
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w grudniu 2020 roku – analiza PSB
 • Reklama

  Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w grudniu 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w grudniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2021 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.