Pilot 4 kanałowy SLH – FAAC’tycznie wygodny!
Pilot 4 kanałowy SLH – FAAC’tycznie wygodny!

Automatyka do bram znacznie upraszcza nasze życie. Wystarczy tylko przycisnąć guzik na pilocie, a nasza furtka lub brama umożliwi odwiedzającym swobodne wejście do środka. Czy zatem można, a jeśli tak to w jaki sposób, sterować kilkoma wejściami, używając tylko jednego pilota? Na to pytanie postaramy się Państwu odpowiedzieć w poniższym artykule.
Najprostszym rozwiązaniem niniejszego problemu jest zastosowanie wielokanałowego pilota (np. czterokanałowego SLH firmy FAAC). Dzięki przeprowadzeniu prostego programowania, możemy przypisać każdemu z czterech kanałów urządzenia odpowiedni odbiornik (do danego siłownika, czy elektrozamka drzwi lub furtki). Tym sposobem, bez największych trudności sprawimy, że określony przycisk otworzy ustalony przez nas automat. Za pomocą jednego sterownika możemy zarządzać zarówno bramą wjazdową, garażową, furtką, jak i drzwiami wejściowymi. Pomyśl o wygodzie, jaką da Ci sterowanie wszystkimi urządzeniami przy użyciu jednego pilota, bez problemu mieszczącego się w torebce, neseserze lub kieszeni!

Zalety czterokanałowego pilota
Firma FAAC tworzy swoje produkty z myślą o ludzkiej wygodzie. Dlatego, czterokanałowy pilot SLH nadaje się do zastosowania dla większości urządzeń powyższego producenta. Bez żadnych przeszkód można go dopasować do napędów do bram garażowych (np. D600), bram przesuwnych (np. C720), jak i pozostałych produktów. Ponadto, zastosowanie kodu typu Self Learning Hopping (SLH, to patent opracowany przez firmę FAAC) pozwala na szybkie i proste zaprogramowanie jednego pilota od drugiego. W ten oto sposób, bez większych trudności będziemy mogli rozszerzyć system o nowych użytkowników (każdy z domowników może posiadać własnego pilota).

Co z roletami?
Jak już wcześniej wspomniano, czterokanałowy pilot SLH jest kompatybilny z większością produktów, oferowanych przez firmę FAAC. Tyczy się to także rolet i markiz. Pomimo faktu, iż zaprogramowanie pilota do obsługi rolet jest możliwe, to z przyczyn praktycznych zalecane są raczej inne rozwiązania. Używanie tego samego pilota do obsługi bramy wjazdowej, garażowej, furtki i markiz nie jest uzasadnione funkcjonalnie. O ile otwieranie za pomocą jednego urządzenia bramy wjazdowej, następnie garażowej, a potem drzwi wejściowych daje nam dużą wygodę, o tyle nie możemy tego samego stwierdzić w przypadku rolet. Zarówno rolety, jak i markizy najczęściej obsługiwane są przez użytkowników osobno. Zdarza się, że siedząc w domu, w czasie intensywnych upałów chcemy przyciemnić nasze okna, wywołując przyjemny chłód. Niestety, może się wtedy okazać, że nasz pilot „do wszystkiego” zostawiliśmy w samochodzie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w tym wypadku, byłoby zainstalowanie ściennego panelu sterującego. Jeżeli bardzo zależy nam na możliwości obsługi automatyki do rolet, czy markiz przy użycie pilota, to wygodniej w tej sytuacji zastosować osobne urządzenie (do sterowania tylko i wyłącznie tym automatem).

Eksploatacja
Andrzej Trojanowski, ekspert FAAC Polska zapewnia, że koszt obsługi automatyki jest minimalny. Dzięki bardzo sprawnie działającej mechanice, nowoczesne napędy mają małe zapotrzebowanie na prąd. Jedyny wydatek to koszt wymiany baterii w pilocie, co trzeba robić raz na kilka lat. Posiadając wielokanałowego pilota, możemy przyporządkować dowolną funkcję do wybranego przez nas klawisza, bez konieczności ingerowania we wcześniejszą instalację. W każdej chwili będziemy mogli zmienić lub dodać obsługę nowego urządzenia, zgodnie z naszymi potrzebami i preferencjami.