Marka WICONA Polska Partnerem międzynarodowego 12. PLGBC Green Building Summit
Marka WICONA Polska Partnerem międzynarodowego 12. PLGBC Green Building Summit

Marka WICONA Polska jako członek Stowarzyszenia PLGBC, dołączyła do Partnerów 12. edycji najbardziej rozpoznawalnej i opiniotwórczej konferencji w polskiej branży nieruchomości, budownictwa i architektury - PLGBC Green Building Summit. W tym roku wydarzenie odbędzie się pod hasłem Time to (Re)think, skłaniając do podjęcia jeszcze bardziej ożywionej dyskusji na temat wpływu budownictwa na sytuację ekologiczną świata.

Konferencja odbędzie się 6-7.10.2022 r. w zrównoważonej przestrzeni Sound Garden Hotel w kompleksie Business Garden w Warszawie. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, które zapewnia dwa dni wykładów związanych z  najważniejszymi kwestiami dotyczącymi roli budynków i przeciwdziałaniem zmianom klimatu, gospodarką o obiegu zamkniętym, znaczeniem bioróżnorodności oraz zdrowiem i jakością życia. Uczestnicy skupiać się będą na poszukiwaniu rozwiązań dla wspólnych działań, świadomym tworzeniu zrównoważonych przestrzeni i budowaniu społeczności. Będzie mowa także o odbudowie w kontekście zmian klimatycznych i wojny w Ukrainie.

Podczas PLGBC Green Building Summit zaplanowano cztery sesje skupione wokół strategicznych obszarów:

- Adaptacja do klimatu i odporność społeczna: Ochrona ludzi i systemów

- Gospodarka w obiegu zamkniętym

- Różnorodność biologiczna i pozytywne nastawienie do natury

  - Zdrowe i zrównoważone życie.

Wydarzenie ma interdyscyplinarny charakter, dlatego uczestnicy mogą zawsze liczyć na wybitnych gości i prelegentów. W tym roku swoją obecność potwierdzili przedstawiciele  Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych, Międzynarodowego Stowarzyszenia Rozwoju Miast INTA, czy autorka bestsellera „ Sitopia – jak jedzenie może ocalić świat” - Carolyn Steel.

Wydarzenie przyciąga wszystkich zainteresowanych tematyką klimatyczną/zrównoważonego budownictwa/SDGs, w tym: inwestorów, deweloperów, najemców, zarządców nieruchomości, architektów i projektantów, inżynierów, producentów, instytucje finansowe, samorządy, top management, aktywistów miejskich, organizacje pozarządowe, studentów, nauczycieli wyższych uczelni, media.

Wspólne, zrównoważone cele

WICONA Polska została członkiem Stowarzyszenia PLGBC w styczniu 2022 roku. Tym samym marka dołączyła do realizacji misji i wizji stowarzyszenia, polegającej m.in. na podnoszeniu świadomości, dostarczaniu informacji i ułatwianiu dostępu do wiedzy dotyczącej zielonego budownictwa.

- Dołączając do członków Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego @PLGBC (Polish Green Building Council), realizujemy naszą misję opartą na tworzeniu i wzmacnianiu fundamentów budownictwa zrównoważonego w Polsce. Szczyt PLGBC Green Building to najlepsze miejsce, aby pokazać nasze zaangażowanie i możliwości, którymi dysponujemy w ramach redukcji CO2 w budownictwie – mówi Hubert Wiśniewski, country manager WICONA Polska - To ważny element strategii całej Grupy Hydrodla której zrównoważony rozwój jest głównym celem działania od samego jej początku. Może nas tylko cieszyć, że ten mega trend odgrywa w budownictwie i gospodarce coraz większą rolę.

WICONA dla zrównoważonego budownictwa

Aby zmniejszyć ślad węglowy materiałów budowlanych, konieczne jest kontrolowanie produkcji wyrobów budowlanych, przy jednoczesnym wspieraniu gospodarki o obiegu zamkniętym tego systemu, czyli recyklingu i ponownego wykorzystania materiałów. My angażujemy się jeszcze bardziej w odzyskiwanie aluminium ze złomowanych fasad i okien, które prawie w 100% nadają się do ponownego wykorzystania. W przypadku systemów aluminiowych marki WICONA mamy do czynienia z systemami, które dzięki zaawansowanym technologiom są wytwarzane w obiegu zamkniętym, przy użyciu aluminium z recyclingu. Hydro CIRCAL 75R to materiał certyfikowany przez DNV-GL, pochodzący z poużytkowego aluminium, czyli aluminium, które osiągnęło koniec swojego cyklu życia. Jest to jeden z największych osiągnięć ostatnich lat, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój na rynku budowlanym. Obecnie wszystkie inwestycje, w których bierzemy udział, realizowane są w oparciu o aluminium Hydro Circal, co wpływa na redukcję CO² tych obiektów. Myślę, że to nasza cegiełka, która wpłynie na przyspieszenie transformacji budownictwa i architektury, której jesteśmy świadkami – podsumowuje szef polskiego oddziału marki WICONA. – To między innymi te aspekty będą wybrzmiewać w czasie tegorocznego PLGBC Green Building Summit, na który  serdecznie zapraszamy – dodaje.

Stowarzyszenie PLGBC tworzy koalicje przedsiębiorców oraz instytucji, które w swojej działalności poddają się rygorystycznym wymaganiom zrównoważonego budownictwa.

W ramach współpracy członkowie stowarzyszenia dzielą się wiedzą w zakresie rozwijania procesu projektowania, budowania i użytkowania budynków o elementy zrównoważonego rozwoju, które przynoszą korzyść zarówno ich mieszkańcom, środowisku, jak i wszystkim uczestnikom procesu budowlanego.