Jocz inwestuje w maszyny elumatec do PCW
Jocz inwestuje w maszyny elumatec do PCW

W ubiegłym roku informowaliśmy o udanej inwestycji firmy Jocz w  maszyny elumatec do obróbki profili aluminiowych.  Producent wdrożył 2 centra obróbcze w tym  SBZ 122/75- 5 osiowe kompaktowe centrum oraz z tej samej serii maszyn   SBZ 122/71- nowoczesne centrum 3 osiowe. Ponadto na hali w Rynie stanęła także piła dwugłowicowa DG 244 z tarczami wysuwany od dołu   i kilka mniejszych maszyn namulanych.

Udana współpraca oraz świetnie działający park maszynowy w dziale aluminium  zaowocowały decyzją o wspólnej realizacji kolejnego projektu, tym razem w zakresie produkcji stolarki PCW.

„Nowoczesny park maszynowy w  dziale aluminium  i wprowadzone innowacyjne  technologie pozwalają nam z powodzeniem realizować wszelkie zamówienia w krótkim czasie. Sukces tej inwestycji zaowocował kolejnymi planami rozwoju działalności, tym razem w dziale PCW. Do realizacji tego projektu zaprosiliśmy również firmę elumatec.  Przekonała nas nie tylko jakość maszyn ale także bogate doświadczenie we wdrażaniu  automatyzacji jak i świetnie układająca się  współpraca.” – wyjaśnił Tymoteusz Jocz…

 Firma Jocz zakupiła 2 bardzo wydajne  centra obróbcze  SBZ 609.  Inwestycja  w centra elumatec SBZ 609   daje nie tylko ulepszone procesy  obróbcze, gwarantujące najwyższą jakość produktów ale także znacznie zwiększona wydajność zakładu.

SBZ 609 to  popularne,  bardzo wydajne  centrum do mocowania zbrojenia , wiercenia i frezowania dociętych profili w produkcji okien, profili drzwiowych. Ta wielogłowicowa maszyna, wyposażona jest w moduł typu G z agregatami obróbczymi ( od 14 do 30 jednostek obróbczych). Co  istotne,  dzięki  opatentowanemu  rozwiązaniu  wyłączonego wkrętaka przed stacją obróbczą, maszyna pracuje  w jednym cyklu produkcyjnym na 2 ch sztabach profili.  Zbrojenie stalą  profilu z tworzywa sztucznego  odbywa się  w liniowym ciągu produkcyjnym, bez potrzeby przerywania go dodatkowymi operacjami a praca  operatora sprowadza się jedynie do nałożenia pociętych profili na stół podawczy (możliwość załadunku 11 profili) i odebrania  gotowych elementów, które są przekazywane do zgrzania.  Centrum posiada zintegrowane czujniki pomiarowe pozwalające na kontrolę  długości elementów. Budowa centrum przystosowana została  do dużych przekrojów profili i zoptymalizowanego procesu obróbki.

Automatyzacja produkcji to już nie trend a realny kierunek rozwoju, którym podążają firmy, aby pozostać konkurencyjne i odpowiadać na zadania stawiane przez rynek.

„Do inwestycji należy podchodzić  rozsądnie, tak aby na danym etapie maksymalnie wykorzystywać możliwości parku maszynowego. Rozwiązanie zaproponowane przez elumatec pozwoli w przyszłości na rozbudowę linii produkcyjnej o kolejne kompatybilne maszyny,  w miarę rozwoju działu PCW i potrzeby zwiększenia wydajności zakładu.”- podkreślił Hubert Jocz

 

źródło: elumatec OKNO 4/2019