Firma Awilux Polska oferująca systemy okienno – drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej wzbogaciła swój park maszynowy o najnowszej generacji centrum tnąco-obróbcze o wartości ponad 5 mln zł. Maszyna stanowi serce nowoczesnej obróbki wszelkiego rodzaju profili PVC.
Firma Awilux dostarcza wysokiej jakości rozwiązania w zakresie stolarki okienno-drzwiowej i akcesoriów, które są precyzyjnie dopasowane do potrzeb każdego rodzaju inwestycji - nawet do tych najbardziej nowoczesnych i luksusowych. Jednak, aby wychodzić naprzeciw wszelkim potrzebom klientów, leszczyński producent okien i drzwi kontynuuje wcześniej rozpoczęte inwestycje – czego efektem jest instalacja nowoczesnego centrum tnąco-obróbczego do profili PVC. Inwestycja obejmuje także pomniejsze maszyny i urządzenia pozwalające na szybszą adaptację nowych rozwiązań technicznych, a jej łączna wartość to ponad 6,5 mln zł netto.
- Dzięki ogromnej dynamice światowego postępu technologicznego, również i w naszej branży z roku na rok pojawia się wiele nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają na produkcję okien i drzwi najnowszej generacji. Jednak, aby podążać za tym rozwojem, należy odpowiednio i systematycznie uaktualniać park maszynowy. Dlatego już ponad rok temu zdecydowaliśmy się na zakup nowoczesnego centrum tnąco – obróbczego firmy Schirmer do PVC. Niewątpliwie, jest to nasza największa inwestycja w park maszynowy od czasu przeprowadzki do nowej siedziby – mówi Marek Sprengel, prezes firmy Awilux.
Rozwój niejedno ma imię
Pomimo sytuacji ekonomiczno-gospodarczej związanej z epidemią COVID-19, Awilux kontynuuje również inne, rozpoczęte już inwestycje. Jak wyjaśnia Marek Sprengel, w ostatnim czasie flotę ciężarówek firmy zasiliły trzy nowe auta przygotowane do transportu ciężkiego: „Aktualnie dysponujemy już ponad 17 samochodami – w tym siedmioma własnymi. Wszystkie pojazdy są wyposażone w wózki wyładowcze umożliwiające bezproblemowy rozładunek ciężkich konstrukcji. Oprócz tego, samochody przystosowane są do poruszania się po ciężkim terenie budowlanym, tym samym umożliwiając dowóz pod sam budynek. Muszę tu zaznaczyć, że jest to rozwiązanie bardzo cenione przez naszych partnerów zarówno w Polsce, jak i za granicą, gdyż zyskują oni na czasie rozładunku. A i inwestorzy coraz częściej życzą sobie dostawę bezpośrednio na teren budowy”.
Co jeszcze – w dalszej przyszłości - planuje Awilux?
- W ciągu 4 lat działalność Awilux rozrosła się do takiego stopnia, że w przypadku działu produkcji aluminium wymagane jest doinwestowanie w powierzchnię produkcyjną. Co więcej, chcemy również dalej rozbudowywać zakład, inwestując w halę produkcyjną o powierzchni 3500 m2 oraz tzw. halę zimną do przechowywania gotowych wyrobów oraz załadunku. Inwestycja w produkcję wiąże się także z inwestycją w kadry, dlatego planujemy poszerzenie zatrudnienia o nowych pracowników produkcyjnych - wyjaśnia Marek Sprengel i podkreśla jednocześnie, że pomimo panujących aktualnie warunków, jest dobrej myśli i patrzy optymistycznie w przyszłość – bo bez tego optymizmu trudno o dalszy rozwój.
źródło: Awilux Polska