R&D TECH – zorientowani na sukces
R&D TECH – zorientowani na sukces

Sukces rzadko jest kwestią szczęśliwego zbiegu okoliczności. W praktyce jest on wypadkową ciężkiej pracy, strategicznego myślenia, umiejętności uczenia się na błędach. Rynek nie pozostaje w bezruchu – jest żywą, dynamiczną strukturą, bezustannie podlegającą zmianom. Aby znaleźć się i utrzymać na szczycie, nie wystarczy dopasować się do jego oczekiwań – trzeba je kreować.

R&D TECH, autoryzowany dealer i dystrybutor maszyn dla przemysłu Emmegi, należy do ważnych graczy nie tylko na polskim rynku. Obchodząca w tym roku 10-lecie istnienia firma z Zielonej Góry, której właścicielami są Tomasz Rybka i Krzysztof Drewek, oferuje swoim klientom pełen asortyment produktów do aluminium, stali, drewna, a także plotery CNC, materiały eksploatacyjne oraz urządzenia wspomagające logistykę. Uzupełnieniem powyższych jest wysokiej klasy oprogramowanie, gwarantujące doskonałą dokładność wymiarów oraz idealne odwzorowanie projektów.

- Decyzja założenia firmy i skoncentrowania się na segmencie maszyn do szeroko pojętej branży stolarki nie była pochopna – podkreśla Tomasz Rybka – Doświadczenie, jakie zdobyłem w ciągu kilkunastu lat pracy, znajomość rynku i rządzących nim mechanizmów, pozwoliły mi opracować efektywny biznesplan. Do jego realizacji potrzebowałem jednak wsparcia finansowego i marketingowego, które zapewnił Krzysztof. Jest świetnym partnerem i – co ważne – ma nieco inne spojrzenie na biznes. Dla mnie priorytetem jest bezpieczeństwo firmy, kwestie prawne i finansowe, on koncentruje się na marketingu i sprzedaży, za które jest odpowiedzialny.

Partnerstwo daje Tomaszowi Rybce i Krzysztofowi Drewkowi poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Doskonale się uzupełniają, co pomaga przetrwać momenty kryzysowe. Bardzo istotne jest wzajemne zaufanie, umiejętność dyskusji, elastyczność i zdolność do kompromisu. Obaj mają świadomość, że prowadzenie firmy przypomina niekiedy poruszanie się po polu minowym – niewłaściwy ruch może mieć niezwykle poważne konsekwencje. - Każdy, kto prowadzi firmę, wie, że pierwsze lata są szczególne – dodaje Krzysztof Drewek. – To one decydują o przyszłości przedsiębiorstwa. Maszyny nie należą do grupy produktów łatwych do sprzedaży. Konkurencja na rynku jest duża, a przedsiębiorców niełatwo przekonać do nowych rozwiązań. Niezbędne jest pozyskanie ich zaufania – i na tym właśnie skupiliśmy się w pierwszym okresie działalności.

W ciągu 10 lat firma stała się wiarygodnym partnerem dla licznych producentów polskich i zagranicznych. Jako wyłączny dystrybutor, zaopatruje w maszyny Emmegi firmy z Polski oraz krajów nadbałtyckich. Niesłychanie ważnym aspektem działalności firmy jest relacja z klientem, dla którego priorytetem przy wyborze partnera bywa najczęściej wszechstronność jego oferty. Dlatego zielonogórska spółka nie koncentruje się tylko na sprzedaży linii technologicznych, ale równolegle rozwija działy serwisu i wsparcia technicznego. Dzięki R&D TECH producenci stolarki otworowej przekonują się, że kluczem do sukcesu jest optymalizacja - nowatorskie rozwiązania na każdym poziomie funkcjonowania przedsiębiorstwa, zwłaszcza w zakresie oprogramowania i automatyzacji, które pozwalają na obniżenie kosztów produkcji przy jednoczesnym podniesieniu jakości produktów.

Mocna pozycja firmy to efekt nie tylko doskonałej jakości maszyn Emmegi, ale też – a może przede wszystkim – drużyny fachowców, którą udało się zgromadzić właścicielom wokół siebie. Doskonali w swym fachu, zorientowani na potrzeby klientów i będący zawsze do ich dyspozycji, rozumiejący wartość długofalowej współpracy – takie osoby niełatwo znaleźć, a jeszcze trudniej zatrzymać. Specjaliści z R&D towarzyszą swoim klientom na każdym etapie podejmowania decyzji o umaszynowaniu – począwszy od zdefiniowania zapotrzebowania, poprzez prezentację rozwiązań, szkolenia, montaż po opiekę posprzedażową. Doświadczeni technicy i inżynierowie są gwarantem perfekcyjnej pracy wybranej przez przedsiębiorcę maszyny. To oni dokonują montażu i rozruchu urządzeń, szkolą ich obsługę, zapewniają pełne wsparcie online oraz osobiste.

Dynamiczny rozwój i systematycznie poszerzający się asortyment produktów R&D TECH skłonił właścicieli do budowy nowej siedziby, której uroczyste otwarcie odbyło się 20 kwietnia br. Nowy obiekt oferuje tak obecnym, jak i potencjalnym partnerom spółki komfortowe warunki obsługi. Odwiedzający firmę goście zachęcani są do oglądania prezentowanych na miejscu maszyn firmy Emmegi. Mniejsze eksponowane są w showroomie, natomiast urządzenia wielkogabarytowe zlokalizowano w hali o powierzchni ponad 1200 m2. Firma dysponuje również laboratorium, efektywną powierzchnią magazynową oraz interaktywną, komfortową salą szkoleniową.

- Czego nauczyły nas minione lata? Przede wszystkim pokory wobec rynku – podkreślają Tomasz Rybka i Krzysztof Drewek. – Sukces nie jest wynikiem działań jednej osoby. To efekt pracy całego naszego teamu. Ale zawdzięczamy go też Emmegi i innowacyjności jej maszyn, kompleksowości oferty, nowatorskości rozwiązań. Rynek polski nieustannie się zmienia; problemy z pozyskaniem odpowiedzialnych pracowników zmuszają firmy do szukania alternatywnych rozwiązań. A najlepszą metodą utrzymania, a nawet zwiększenia produkcji bez strat finansowych i obniżania jakości jest optymalizacja procesu technologicznego. A w tym zakresie jesteśmy specjalistami i możemy zaproponować indywidualnie dopasowane, doskonałe rozwiązania!

 

źródło: OKNO 4/2018