Designerski projekt stolarki – kompozycja NILA z serii HarmonyLine
Designerski projekt stolarki – kompozycja NILA z serii HarmonyLine

W jaki sposób kompleksowo dopasować stolarkę otworową do wyglądu budynku i przestrzeni wokół? Kluczem jest stworzenie spójnego projektu okien, drzwi, rolet i bram garażowych. Zadanie to ułatwi skorzystanie z nowatorskiej linii HarmonyLine marki DAKO i wybór nowoczesnej kompozycji NILA. To innowacyjna propozycja odważnej asymetrii i wysokich kontrastów kolorystycznych, dzięki której elewacja budynku nabiera niebanalnego charakteru.
HarmonyLine to oryginalna koncepcja wspólnego projektowania okien, drzwi, rolet i bram w ramach której stworzyliśmy 12 oryginalnych propozycji. Jedną z nich jest kompozycją jest NILA, której charakterystyczną cechą jest gra dwóch kolorów zestawionych w zamierzonej asymetrii. 
 

Zostań projektantem!
Projektowanie stolarki należy zacząć od wyboru tworzywa. Kompozycję NILA zrealizować można zarówno w drewnie, PVC, jak i aluminium. Następnym krokiem jest dobranie interesującej nas wariacji kolorystycznej np. jednej z pięciu proponowanych w katalogu, co pozwoli na uzyskanie harmonijnego wyglądu całej elewacji. Dla klasycznych projektów domów w jasnym kolorze zaproponowano zestawienie dominującej bieli z akcentem złotego dębu lub brązu i beżu. Dla bardziej nowoczesnych elewacji można wykorzystać połączenie bazaltowoszarego z rubinowoczerwonym lub stalowoniebieskiego z aluminium. Ostatnia propozycja łączy uniwersalną barwę antracytu oraz koloru winchester. W stworzeniu optymalnego projektu drzwi z pewnością może pomóc specjalnie przygotowany konfigurator, dostępny na stronie producenta.
 

Brama i drzwi z wyróżnikiem
Składająca się z czterech segmentów brama garażowa przyciąga wzrok panelem w kontrastującym kolorze. Ten umiejscowiony powyżej środka subtelny wyróżnik nadaje jej elegancji i nowoczesności,. Kolorystyka paneli dobrze komponuje się z wyglądem okien i rolet, tworząc z nimi spójną całość. Projekt drzwi wyróżnia się wąskim, pionowym przeszkleniem, powyżej i poniżej którego znajduje się aplikacja w kontrastowym kolorze. Dodatkową ozdobą jest elegancki stalowy pochwyt – którego rodzaj i długość można indywidualnie dopasować. Dzięki tym niewielkim, ale ważnym elementom konstrukcja drzwi nabiera lekkości. W przeszkleniach dostępne są dwa rodzaje szkła – standardowe szkło ornamentowe lub dekoracyjne w wybranym odcieniu. 
 

Okno i roleta – zgrany duet
Skorzystanie z kompozycji HarmonyLine pozwala na dopasowanie do indywidualnego charakteru budynku także  okien i rolet zewnętrznych. W przypadku zestawu NILA  rama okienna nawiązuje kolorem do wyróżniającego się panelu bramy garażowej i pionowej aplikacji na drzwiach wejściowych. Skrzynka i pancerz rolety kolorystycznie nawiązują do pozostałych elementów kompozycji i w zależności od wybranej konfiguracji  występują m.in. w bieli, szarości, antracycie lub brązie. Dzięki właściwie dobranym elementom okna i rolety będą komponować się z innymi elementami stolarki. Całość kompozycji może doskonale podkreślać charakter elewacji, nawiązywać do koloru dachówki i współgrać z  otaczającym dom krajobrazem – przyrodą i innymi budynkami.

KONFIGURATORhttp://dako.eu/konfigurator/?nazwaStrony=konfigurator
 

Skład przykładowego zestawu: drzwi +okno + brama (automat Somfy, 2 piloty) + roleta (automat MATIC z detekcją przeszkód, pilot) 

Parametry techniczne:
 

Brama

Drzwi

Okno

Roleta

Panel: GP
Wymiary: 5000/2100 mm

Materiał: PVC
Grubość: 82 mm
Pochwyt: Q-10, dł. 1400 mm
Wymiary: 1100/2105 mm

Materiał: PVC
Grubość: 82 mm
Seria: DPQ-82 Thermo
Wymiary: 1500/1500 mm

Typ: DK-RZS
Wymiary: 1500/1665 mm

 

 

źródło Dako