Czy okno musi być białe?
Czy okno musi być białe?

Fot. Oknoplast-Kraków
Lato ma się ku końcowi, warto więc pomyśleć, co zrobić, żeby wakacje nie pozostały tylko miłym wspomnieniem. Ciepło na stałe wprowadząją do naszego domu żywe kolory, które pomogą zachować pogodę ducha, nawet wtedy, gdy za oknami nie widać słońca. Od dłuższego czasu w ofercie firmy OKNOPLAST-Kraków, producenta okien PCV znajdują się okna o kolorowych profilach. Wybierając kolorowe okna, z jednej strony wnosimy do domu radosne barwy, a z drugiej doskonale uzupełniamy wystrój wnętrza, dobierając kolory okien do ścian, mebli czy zasłon.

Fot. Oknoplast-Kraków. Kolor profilu można dostosować do wystroju wnętrza
Kolorowe profile okien mogą być zastosowane od zewnątrz, jak również wewnątrz pomieszczenia. Jeśli zdecydujemy się na kolor od zewnętrznej strony okna, czyli od ulicy, zapewnimy sobie wyróżnienie spośród tysiąca innych okien. A właściwy dobór kolorów jest ważnym elementem wpływającym na to, że okna stają się wizytówką domu. Ponadto możemy tak dobrać kolorystykę profilu, żeby współgrała ona z elewacją budynku. Jeśli okno także od wewnątrz będzie wykonane z profili kolorowych, zyskamy również możliwość dopasowania go do koloru ścian i całego wystroju wnętrza.

Kolory domu
Szeroka gama folii drewnopodobnych w ofercie OKNOPLAST-Kraków pozwala na ciekawe kompozycje okien z elewacją budynku. Często zdarza się jednak, że elewacja budynku mieszkalnego (np. bloku) nie daje możliwości zastosowania innego koloru okien niż biały. Dlatego w ofercie OKNOPLAST-Kraków możliwe jest użycie koloru tylko od środka pomieszczenia, przy zachowaniu koloru białego od zewnętrznej strony okna.

Fot. Oknoplast-Kraków. Dzięki dostępnej gamie kolorów, każdy może znaleźć coś dla siebie
48 możliwości
Profile okienne OKNOPLAST-Kraków dostępne są w wybranych kolorach z palety RAL2. Można wybierać spośród 48 barw podstawowych. Posługiwanie się kolorami ze standardowej palety ułatwia wybór odcienia, szczególnie tym osobom, które chcą mieć okno w tym samym kolorze co np. ściany czy rolety. Jeśli chcemy dobrać kolor okien do ścian czy mebli, warto pamiętać, że ten sam kolor prezentuje się inaczej na tkaninie, tynku czy plastiku, wskutek czego efekt kolorystyczny może nie być idealnie jednolity.

Fot. Oknoplast-Kraków.
Warto pamiętać
Uszczelki EPDM oferowane do okien z Krakowa cechują się trwałym i niebrudzącym profilem. Występują w trzech kolorach do wyboru (czarnym, szarym i brązowym), co daje możliwość dopasowania ich do barwy okien. Pozwala to np. na zastosowanie w oknach z okleiną drewnopodobną uszczelki w kolorze brązowym, zbliżonym do okna. Dzięki temu uszczelka wkomponowuje się w okno, tworząc z nim harmonijne zestawienie.