Szkło ClimaGuard Premium2, łączące doskonałe zarządzanie transmisją energii cieplnej z wysoką przepuszczalnością naturalnego światła, to jeden ze sztandarowych produktów firmy Guardian.
W częstochowskie hucie ruszyła produkcja hartowalnej wersji T tego sprawdzonego i cenionego szkła termoizolacyjnego.
Hartowanie dla bezpieczeństwa
Zastosowanie szkła ClimaGuard Premium2 T firmy Guardian.
Fot. Guardian Częstochowa
Nowoczesne budownictwo, w szczególności budownictwo energooszczędne i pasywne, wymagają stosowania materiałów najwyższej jakości, charakteryzujących się jak najlepszymi parametrami technicznymi. W przypadku szkła oznacza to wysoki poziom izolacji termicznej, maksymalną przepuszczalność naturalnego światła oraz wytrzymałość i przejrzystość. Produkowane przez Guardian Częstochowa szkło ClimaGuard Premium2 T nie tylko spełnia wymagania stawiane przez branżę budowlaną, a wręcz wyznacza nowe standardy w tej dziedzinie. Produkt ten można hartować, zwiększając jego wytrzymałego na uderzenia, odporność na czynniki mechaniczne oraz naprężenia związane ze zmianami temperatury na powierzchni szkła. Co więcej, jeżeli już dojdzie do uszkodzenia szkło hartowane rozbija się na drobne, nieostre kawałki, co eliminuje ryzyko zranienia się.
Nowa generacja szkieł termoizolacyjnych
Certyfikat przyznawany przez Passive House Institute
z Darmstadt w Niemczech.
Fot. Guardian Częstochowa
Wersja produktu do hartowania ma oznaczenie T. Szkło ClimaGuard Premium2 T stosować można w podwójnych i potrójnych szybach zespolonych, dzięki czemu możliwe jest zagwarantowanie budynkom jeszcze większego komfortu termicznego oraz zapewnienie doskonałego dostępu do światła. W przypadku szyb zespolonych potrójnych poziom przepuszczalności światła słonecznego wynosi 74%, co pozwala na utrzymanie w pomieszczeniach odpowiedniej jasności i rzadsze korzystanie w ciągu dnia ze sztucznego oświetlenia. Przekłada się to nie tylko na lepsze samopoczucie przebywających w budynku osób, ale również na wymierne oszczędności w postaci niższych rachunków za prąd. Jeżeli chodzi o współczynniki przepuszczalności energii słonecznej to w ClimaGuard Premium2 T jest on na tyle optymalny, aby pozwolić na stosowanie tego szkła w budynkach pasywnych. W potrójnych szkleniach 4|-18a-4-18a-|4 [wg normy PN-EN 673] wartość współczynnika g (Solar Factor) wynosi 53%, natomiast Ug = 0,5 W/(m2K). Świadectwem doskonałych właściwości termoizolacyjnych szkła firmy Guardian jest certyfikat przyznany przez Passive House Insitute z Darmstadt w Niemczech, który uznaje ClimaGuard Premium2 jako komponent domów pasywnych.
Więcej informacji na temat szkła ClimaGuard Premium2 w wersji odprężonej oraz przeznaczonej do hartowania z oznaczeniem T znaleźć można na stronach:
www.guardian.com
www.guardian-czestochowa.com
źródło: guardian-czestochowa