Płyty gresowe z linii Libet Ceramic – najwyższy wymiar elegancji
Płyty gresowe z linii Libet Ceramic – najwyższy wymiar elegancji

Wśród bogatej oferty materiałów wykończeniowych niewiele jest produktów na tyle eleganckich i uniwersalnych, aby doskonale sprawdziły się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Wytrzymałych, trwałych, odpornych na ścieranie i warunki atmosferyczne, a przy tym bezpiecznych w eksploatacji oraz łatwych do utrzymania w czystości. Okazuje się jednak, że nawet tak surowe kryteria są w stanie spełnić wysokiej klasy płyty gresowe, czego najlepszym dowodem są nowe płyty Aristoni i Sedimento z linii Libet Ceramic.

 

Najwyższa jakość w parze z użytecznością

Trwałe, odporne i niezwykle stylowe – tak najprościej określić można nowe płyty gresowe z linii Ceramic firmy Libet. W kolekcji tej znaleźć można płyty Aristoni oraz Sedimento, które wykonane zostały z zachowaniem najwyższej staranności i przy użyciu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, dzięki czemu zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Nowe płyty gresowe z linii Libet Ceramic, chociaż mają tylko 2 centymetry grubości, pozwalają tworzyć trwałe, odporne na mróz, wodę i ścieranie nawierzchnie, które są w stanie wytrzymać nacisk nawet do 1 tony. Dodatkowym atutem produktów
z tej linii jest wysoki współczynnik antypoślizgowy (R11) oraz niemal zerowa nasiąkliwość, która przekłada się m.in. brak ryzyka powstawania plam i przebarwień po rozlanej na posadzce kawie, herbacie czy soku.   
 

Inspiracje czerpane z natury

Niezwykła siła płyt gresowych wynika nie tylko z ich trwałości i odporności. Moc tego rozwiązania tkwi również w jego szlachetnym wyglądzie. Płyty gresowe z linii Libet Ceramic charakteryzują się przyjemną, delikatną strukturą, która do złudzenia przypomina prawdziwy kamień, a dodatkowego uroku nadaje im subtelna kolorystyka, inspirowana barwami natury. Płyty Aristoni dostępne są w kolorze corrente, utrzymanym w tonacji chłodnych szarości charakterystycznych dla skał granitowych. Co ciekawe, płyty te zawierają mikę, której drobinki pięknie mienią się w słońcu. Sedimento natomiast przyciąga wzrok intrygującym melanżem piaskowych brązów, noszących nazwę sabbia i inspirowanych klasycznym wyglądem trawertynu. Warto podkreślić, że naturalny rysunek pokrywający płyty Sedimento powoduje, iż każda płyta praktycznie różni się od pozostałych, co pozwoli osiągnąć za każdym razem oryginalną nawierzchnię, przypominającą naturalny kamień. 

Płyty Aristoni i Sedimento dostępne są w dwóch dużych rozmiarach (60x60 oraz 90x90 cm i grubości zaledwie 2 cm), dzięki czemu szczególnie polecane są do aranżacji nawierzchni tarasów, balkonów czy patio, a także do wykorzystania jako elementów ogrodowej przestrzeni. Istotne jest, że z uwagi na różnorodny sposób montażu płyt, wachlarz ich zastosowań jest w zasadzie nieograniczony. Mogą być one klejone do podłoża, układane na piasku, żwirze lub bezpośrednio na trawie, a także montowane na różnej wysokości wspornikach. Wielkogabarytowe płyty gresowe doskonale sprawdzą się jednak nie tylko na zewnątrz budynku, ale także w domowych i firmowych wnętrzach: jako oryginalna okładzina ścian i podłóg. Jeżeli dodać do tego fakt, że wszystkie płyty z linii Libet Ceramic są barwione w masie i mogą być układane z minimalną fugą to okazuje się, że będą one doskonałą ozdobą również skrajnych płaszczyzn: schodów czy zakończeń tarasu.

Płyty tarasowe Aristoni i Sedimento to propozycja dla wszystkich, którzy szukają uniwersalnych i ponadczasowych rozwiązań z najwyższej półki. Decydując się na produkty z linii Libet Ceramic można mieć bowiem pewność, że pokryta nimi powierzchnia będzie wyjątkowo trwała i przetrwa w nienaruszonym stanie długie lata, a ich szlachetny i naturalny wygląd sprawi, że cała przestrzeń zyska niezwykłej klasy i elegancji.

Linia Libet Ceramic
Płyta Aristoni, kolor corrente

Wymiary: 60x60x2 cm
Cena brutto: 314,88 zł/m ²

Płyta Aristoni, kolor corrente
Wymiary: 90x90x2 cm
Cena brutto: 474,78 zł/m ²

Płyta Sedimento, kolor sabbia
Wymiary: 60x60x2 cm
Cena brutto: 314,88 zł /m ²

Płyta Sedimento, kolor sabbia
Wymiary: 90x90x2 cm
Cena brutto: 474,78 zł/m ²

 

źródło: Libet S.A.