Zestaw do usuwania tapet marki Wolfcraft
Zestaw do usuwania tapet marki Wolfcraft

Są wśród prac remontowych takie, które powodują, że odechciewa się wszelkich zmian wystroju wnętrza. Jedną z nich jest na pewno zdzieranie ze ścian starych tapet. Na szczęście od niedawna na rynku jest dostępny zestaw do usuwania tapet marki Wolfcraft, którego dystrybucją zajmuje się firma LŁ (dawniej Lange Łukaszuk).

Zdzieranie starej tapety przebiegnie szybko i sprawnie pod warunkiem, że skorzystamy z narzędzi marki Wolfcraft, fot. LŁ

 

Przygotowując ściany do zmiany dekoracji często trzeba zmierzyć się z wyzwaniem usunięcia starej tapety. Perspektywa przemieszczania się z drabiną po mokrym pomieszczeniu i walki z nierówno odchodzącymi tapetami niejednego zniechęciła już do remontu. Planowana zmiana wystroju wnętrza nie musi jednak wiązać się z uciążliwym skrobaniem szpachelką i ciągłymi wycieczkami po drabinie. Sporo czasu i energii pozwala zaoszczędzić zestaw do usuwania tapet marki Wolfcraft, dystrybuowany przez firmę LŁ.

 

3 elementy, 3 kroki

W skład zestawu do usuwania tapet marki Wolfcraft wchodzi wałek z kolcami, szpachla oraz kij teleskopowy, fot. LŁ

 

Zestaw do usuwania tapet firmy Wolfcraft składa się z trzech elementów: wałka z kolcami, szpachli i teleskopu. Zasada działania jest prosta i obejmuje również 3 etapy. Na początku za pomocą wałka z kolcami umieszonego na teleskopie nakłuwamy powierzchnię tapety przeznaczoną do usunięcia. Następnie, w zależności od zastosowanego kleju, całość pokrywamy obficie wodą lub specjalnym środkiem do zmywania tapet za pomocą zwykłego spryskiwacza. Wykonane przez wałek otwory pozwalają wniknąć cieczy pod powierzchnię tapety i rozpuścić klej. Po odczekaniu od kilku do kilkunastu minut można przystąpić do usuwania tapety za pomocą szpachelki znajdującej się w zestawie firmy Wolfcraft. 

Wałek z kolcami, Fot. LŁ


 

Wolfcraft - w prostocie siła

Zestaw do usuwania tapet firmy Wolfcraft wyróżnia prosta i pomysłowa konstrukcja. Dzięki umieszczeniu kolców na wałku unikniemy żmudnego nacinania bądź dziurkowania tapety. Cały proces przygotowania tapety do namoczenia przypomina malowanie i pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Z kolei umieszczenie wałka na lekkim teleskopie z wygodnym uchwytem i regulowaną długością od 60 do 100 cm pozwala ograniczyć konieczność częstej wspinaczki i balansowania na drabinie. Szpachla do usuwania tapet posiada krawędź o optymalnej szerokości i – podobnie jak wałek – jest wyposażona w wygodny system szybkiego mocowania do teleskopu.

Osoby myślące o zmianie wystroju wnętrza nie muszą już bać się żmudnego procesu usuwania starych tapet. Oferowany przez LŁ (dawniej Lange Łukaszuk) zestaw do usuwania tapet marki Wolfcraft sprawdzi się zarówno w rękach każdego, kto samodzielnie podejmie się tego zadania. To pomysłowe narzędzie o solidnej i przemyślanej konstrukcji pozwoli zaoszczędzić czas i energię… i być może wreszcie sprawi, że oczyszczanie ścian ze starej tapety za pomocą szpachli przestanie być postrzegane jako porywanie się z motyką na słońce. 


Zestaw do usuwania tapet Wolfcraft (wałek z kolcami, szpachelka, kij teleskopowy) - katalogowa cena netto 95 zł 

 

źródło: Wolfcraft