Guardian zaprasza architektów na aktywne wakacje
Guardian zaprasza architektów na aktywne wakacje

Guardian jako społecznie odpowiedzialne przedsiębiorstwo szeroko angażuje się także w działalność pozaprodukcyjną, duży nacisk kładąc na promowanie sportowego trybu życia. Zachęcając do aktywnego spędzenia tegorocznych wakacji Guardian zaprasza na architektoniczne weekendy, podczas których rozegrane zostaną Mistrzostwa Architektów w Maratonie MTB oraz Tenisie.


Konkurs „Wybierz SunGuard” organizowany przez firmę Guardian

Fot. Guardian Częstochowa/MActive

 

 

Rozpocznij i zakończ wakacje na sportowo  

Podczas tegorocznych wakacji będą miały miejsce dwa ważne wydarzenia sportowe, które już po raz kolejny wspierać będzie firma Guardian. Inaugurację sportowego  sezonu dla architektów rozpoczną II Mistrzostwa Polski Architektów w Maratonie MTB, które odbędą się w dniach 5-6 lipca 2014 w Murowanej Goślinie koło Poznania. Druga już edycja zawodów sportowych dla projektantów tym razem będzie miała dwie odsłony – dla najbardziej wytrwałych przygotowany został maraton na dwóch dystansach, natomiast osoby ceniące nieco bardziej rekreacyjną formę będą mogły wziąć udział w 15-kilometrowym rajdzie rowerowym poprowadzonym wśród malowniczych krajobrazów. Weekend wzbogacą dodatkowe atrakcje w postaci konkursów, możliwości skorzystania z serwisu rowerowego, indywidualnych konsultacji z dietetykiem czy też spotkania z gościem specjalnym wydarzenia. Tym razem Honorowy Komitet Organizacyjny ze strony architektów stworzą arch. Piotr Buśko, arch. Mariusz Wrzeszcz oraz arch. Jerzy Briks. 

Firmy Guardian, promotora sportowego stylu życia, nie zabraknie tradycyjnie również podczas XVIII już Mistrzostw Śląska Architektów w Tenisie. W dniach 30-31 sierpnia br. na terenie prestiżowego ośrodka tenisowego Silesia Club w Bytomiu rozegrane zostaną zawody w tenisa i squasha adresowane zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Śląsk Tennis Archi Cup to doskonała okazja, by zmierzyć się z kolegami po fachu w sportowej rywalizacji, a jednocześnie aktywnie spędzić ostatni tydzień wakacji. Podobnie, jak w przypadku weekendu rajdowego i tu nie zabraknie szeregu dodatkowych atrakcji. 

Podczas obu zawodów przeprowadzony będzie cieszący się już w poprzednich edycjach ogromną popularnością uczestników  konkurs "Wybierz SunGuard". Zabawa ta polega na trafieniu z pewnej odległości piłką tenisową w otwory o zróżnicowanej wielkości, które umieszczone są w szklanej tafli wyprodukowanej w hucie Guardian Częstochowa. Punktacja przyznawana jest w rozpiętości 70, 62, 51, 40, a odzwierciedla ona cztery rodzaje szkła SunGuard Super Neutral z asortymentu Guardian (SN 70/37, 62/34, 51/28 i 40/23). Dla urozmaicenia w tym roku dodany został jeszcze jeden (największy) otwór 29 symbolizujący nową propozycję z huty Guardian Częstochowa SunGuard SN 29/18, szkło wysokoselektywne o bardzo niskim współczynniku całkowitej przepuszczalności energii słonecznej i relatywnie wysokiej transmisji światła widzialnego.

 

źródło: Guardian