Jak ochronić dom przed słońcem?
Jak ochronić dom przed słońcem?

W słoneczne dni szukamy miejsc dających wytchnienie i odpoczynek. Co jednak zrobić, gdy nie możemy ich znaleźć nawet we własnym domu? Sprawdzonym i niedrogim sposobem, który uchroni nas przed promieniami, są wewnętrzne rolety okienne.

Jednym z warunków komfortowego spędzania czasu – czy to w domu, czy w pracy – jest odpowiednia temperatura pomieszczenia. Zapewnić ją pomogą rolety, dzięki którym będziemy mieć pełną kontrolę nad promieniami wpadającymi do wnętrza. W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, do wyboru mamy rolety transparentne (przepuszczające część światła), w pełni zaciemniające pomieszczenie oraz typu „dzień i noc”. 

Roleta transparenna z kolekcji UNI Lotari

 

Światło pod kontrolą

Rolety transparentne zatrzymują światło do pewnego stopnia. Dzięki swoim właściwościom, fakturze i rodzajowi tkaniny, zapewniają prywatność, ograniczają nagrzewania się wnętrz, ale nie stanowią 100-procentowej ochrony przed promieniami. – Tego rodzaju rolety sprawdzają się przede wszystkim w pokojach, w których przebywamy w ciągu dnia: w salonie, kuchni, jadalni oraz pomieszczeniach na niższych kondygnacjach, gdzie częściowe zaciemnienie wnętrza zapewniają m.in. drzewa i inne elementy infrastruktury – tłumaczy Leszek Jarema, ekspert marki Lotari. Stopień zaciemnienia możemy regulować również poprzez wybór koloru rolety. Im będzie on jaśniejszy, tym światła w pokoju będzie więcej. Wybór należy do nas. 

Roleta zaciemniajaca Blackout NJ Lotari

 

Pełne zaciemnienie

Rolety charakteryzujące się najwyższym stopniem zaciemnienia, czyli zaciemniające, nie przepuszczają światła, a latem gwarantują cień i chłód. – Tego rodzaju rolety najlepiej stosować w pokojach, w których nie przebywamy często w ciągu dnia, jak na przykład w sypialniach. Polecane są też do pomieszczeń na wyższych kondygnacjach. W sklepie Lotari.pl dostępne są ponadto rolety pokryte specjalną srebrną powłoką, która skutecznie odbija promienie UV. Membrana w największym stopniu zapobiega nagrzewaniu wnętrz – wyjaśnia ekspert.

Roleta Piano Dzien i noc Lotari czerwona 60 x 160 cm 152 zl

 

Na dzień, na noc

Kolejny rodzaj rolet – typu „dzień i noc” – tworzą osłony zbudowane z tkaniny ułożonej w naprzemienne, poziome pasy, transparentne i zaciemniające. Zastosowany system pozwala kontrolować ilość światła wpadającego do wnętrza, a dzięki temu uzyskać w zależności od potrzeb efekt pełnego lub częściowego zaciemnienia (prześwitu). 

Rolety wewnętrzne są skuteczną metodą zapewniającą ochronę domu przed nasłonecznieniem i jego skutkami. Za wyborem rolet przemawiają także łatwość montażu oraz niezawodność – rolety wewnętrzne spełniają swoją funkcję 365 dni w roku, przez wiele lat. Dzięki nim osiągniemy swobodę i dyskrecję, a wnętrzu nadamy niepowtarzalny charakter oraz swoisty mikroklimat, który będzie chronił nas przed wysoką temperaturą w upały. 

http://lotari.pl/in/rbonline