Centrala sterująca FAAC E145.
Centrala sterująca FAAC E145.
Centrala sterująca to serce nowoczesnej automatyki wjazdowej. E145 została zaprojektowana do kierowania pracą bram skrzydłowych i przesuwnych, przeznaczonych do kontroli przejazdów i przechodzenia. Dzięki innowacyjnemu zasilaczowi impulsowemu, możliwości swobodnego doboru układów logicznych i łatwemu programowaniu, otrzymujemy przyjazny użytkownikowi system do zadań specjalnych. 
 
Na straży bezpieczeństwa 

E145 to wysoce czuły moduł wyposażony w innowacyjne rozwiązania wykrywania przeszkody oraz dostosowania szybkości ruchu, zgodne z normą DM 2006/42/WE. Każdy silnik zaopatrzono w dwa przekaźniki – jeden przeznaczony do otwierania, drugi do zamykania. Umożliwia to uzyskanie znacznie większej reaktywności i sterowalności systemu. Zastosowane Safe Codery z łatwością wychwytują przeszkodę na drodze skrzydła, zatrzymują je, chroniąc w ten sposób przed sforsowaniem oraz uszkodzeniami mechanicznymi. 

 W trosce o portfel 

Centrala została zaprojektowana tak, by pobierała jak najmniejszą ilość prądu, co zapewnia wysoką wydajność energetyczną. Ponadto E145 jest w stanie pracować w bardzo niskim poborze (Sleep) w trybie czuwania. Zgodnie z założeniami programu Green Tech system wyposażono w funkcję spowolnionego startu skrzydła, co nie tylko skutkujewyrównaniem poboru mocy (nagły moment startu pochłania wiele energii),ale pozwala uniknąć nałożenia się na siebie dwóch skrzydeł i uszkodzenia bramy.  

 W służbie użyteczności 

Tak, jak w przypadku centrali E045, system obsługuje mechanizm BUS – 2EASY, dzięki któremu możliwe jest podłączenie urządzeń pomocniczych. Moduł sterujący jest wyposażony w 2-kanałowy, wbudowany system dekodujący OMNIDEC. Pozwala on na zapisanie w pamięci, za pomocą
dodatkowego odbiornika, pilotów pracujących na częstotliwościach 433 i 868 MHz. E145 może być także zaprogramowana z komputera PC/MAC i jest przygotowana do podłączenia do nowej FAAC GCOM, NetCom i modułów XCOM.

Centrala obsługuje wiele logik pracy, w tym krok-po-kroku, automatyczne zamykanie, automatyczne zamykanie po przejechaniu samochodu, logikę półautomatyczną, mieszaną i inne. 


 
Specyfikacja techniczna:  
zasilanie silnika: 230 V
programowanie: wyświetlacz 
logiki pracy: automatyczna, półautomatyczna, dead man 
sygnalizacja wejść/wyjść: wyświetlacz 
diagnostyka: tak programowanie za pomocą PC: tak 
Cena: 690,00 PLN netto