Ekologicznie wokół  domu
Ekologicznie wokół domu

Dom z bali, ekologiczny płot, dookoła zieleń a na podwórzu naturalne ozdoby z kamienia – człowiek XXI wieku z jednej strony chce żyć nowocześnie, z drugiej zaś chce otaczać się jak najbardziej naturalnymi i sprzyjającymi środowisku materiałami.

Jedno jednak nie musi wykluczać drugiego. Zacznijmy od tego, czym ogrodzimy naszą posesję. Jeśli zależy nam na tym, by wyeksponować zadbany ogród, najlepszym produktem będzie siatka. Lekkość tego produktu zapewni, że ogrodzenie nie przesłoni nam zieleni ogrodu a wręcz przeciwnie, będzie z nią harmonijnie współgrało. Jeśli prócz wyglądu cenimy ekologię, warto wybrać taką siatkę, która nie zawiera w sobie ołowiu i pierwiastków zagrażających życiu naszych bliskich i zwierząt. Dostępne na rynku siatki Pantanet firmy Betafence, dają nam gwarancję bezpieczeństwa, gdyż produkcja siatek od lat odbywa się jednym, sprawdzonym i ciągle doskonalonym sposobem technologicznym. Ocynkowany drut pokrywa się wolnym od szkodliwych pierwiastków PVC. Dodatkową zaletą Pantanetów jest to, iż siatka w przeciwieństwie do swojej plecionej poprzedniczki jest zgrzewana i ma oczka w kształcie prostokątów i kwadratów, które dodają jej elegancji a zarazem powodują znaczną wytrzymałość na odkształcenia.

Zwieńczeniem ogrodzenia powinna być brama, która odpowiednio wpasuje się w całość, dodając szyku a zarazem chroniąc dostęp na posesję. Obserwując trendy budowlane można zauważyć, iż coraz większym powodzeniem cieszą się bramy przesuwne, które można otwierać za pomocą pilota. Taka jest właśnie nowa samonośna brama przesuwna Betafence w wersji automatycznej dla wygodnych i w wersji ręcznej dla klasyków. Jednym przyciskiem pilota możemy ją otworzyć i zamknąć bez potrzeby wychodzenia na dwór – co jest cenne zwłaszcza zimą. Lekkość bramy i uniwersalny wzór, sprawia, że pasuje ona do każdego typu ogrodzenia, czy to siatki czy paneli ogrodzeniowych. Te ostatnie po wielkim sukcesie na zachodzie, także i u nas zyskały swoich zwolenników, wśród osób ceniących wygodę, bezpieczeństwo i nowoczesność. Po rezygnacji z płotów betonowych i po wyrzuceniu spróchniałych sztachet, przyszła pora na trwałe ogrodzenie panelowe, które jest dostępne w coraz ciekawszym wzornictwie. Od klasycznych paneli Nylofor, Bekafor Classic aż do paneli w kształcie Bekafor Prestige. Pośród bogatej oferty paneli ogrodzeniowych dostępnych u producenta Betafence można wybrać takie ogrodzenie, który będzie najbardziej pasował do naszego domu i ogrodu pod względem zarówno kształtu, jak i koloru.

Także ogród możemy urządzić w sposób nowoczesny wykorzystując materiały stosowane przez naszych pradziadów. Absolutnym hitem są kosze na kamienie zwane Gabionami. Do wykorzystania w każdym ogrodzie nadadzą mu niepowtarzalny charakter i oryginalny wygląd. Z koszy gabionowych wypełnionych kamieniami można zbudować skalniak, ławeczkę czy stół ogrodowy. Konstruktorzy z pomysłem mogą także zbudować z gabionów podwórkowe grille czy altanki. Zapoznając się z coraz bogatszą ofertą producentów można sobie tak urządzić najbliższe otoczenie, by z jednej strony nas ochraniało, dodawało nam szyku a przede wszystkim nie szkodziło naszemu zdrowiu.