Do wyboru do koloru – szersza gama kolorystyczna przeciwsłonecznego szkła Pilkington Reflite™
Do wyboru do koloru – szersza gama kolorystyczna przeciwsłonecznego szkła Pilkington Reflite™

NSG Group, producent szkła marki Pilkington, poszerza gamę kolorystyczną refleksyjnego szkła przeciwsłonecznego Pilkington Reflite™. Pełna oferta obejmuje następujące kolory: srebrzysty, zielony, niebieski, brązowy i szary. Bogatsza paleta kolorystyczna zapewni szersze możliwości projektowe przy jednoczesnym wysokim poziomie ochrony przed słońcem.

Asortyment szyb refleksyjnych Pilkington Reflite™ oferuje obecnie szerszą paletę kolorów: Clear (srebrzysty), Emerald Green (zielony), Artic Blue (niebieski), Grey (szary) oraz Bronze (brązowy). „Większa różnorodność kolorystyczna przekłada się na większy wybór przy projektowaniu budynków z przeszklonymi fasadami, co ma istotne znaczenie dla architektów i projektantów. Naturalnie poza walorami estetycznymi, kluczowe są tutaj właściwości szkła, które w tym przypadku tworzy skuteczną barierę przed nadmiernym nasłonecznieniem” mówi Szymon Piróg, Doradca techniczny w Pilkington Polska.

Wszystkie produkty z gamy przeciwsłonecznego szkła Pilkington Reflite™ charakteryzują się niską przepuszczalnością energii słonecznej, co chroni wnętrza przeszklonych budynków przed nadmiernym nagrzewaniem się i pozwala obniżyć koszty klimatyzacji. „Systemy klimatyzacji w okresie letnim zużywają znacznie więcej energii niż systemy grzewcze w chłodnych miesiącach. Biorąc pod uwagę zmieniające się warunki pogodowe w naszym klimacie i coraz bardziej upalne miesiące letnie, inwestycja w szkło przeciwsłoneczne na fasadach wpisuje się w strategię minimalizowania kosztów użytkowania budynku w całym jego cyklu życia” tłumaczy Szymon Piróg. Szkło przeciwsłoneczne Pilkington Reflite™ można łączyć w szybach zespolonych ze szkłem niskoemisyjnym (np. Pilkington Optitherm™), co pozwala osiągnąć wysoki poziom izolacyjności cieplnej i dodatkowo zmniejsza koszty ogrzewania budynków w okresie zimowym.

Szkło Pilkington Reflite™ cechuje się także wysoką refleksyjnością, gwarantując użytkownikom prywatność. Charakterystyczny dla tego szkła efekt lustrzany, wynikający z odbijania dużej ilości światła, może być atrakcyjny dla architektów poszukujących tego typu rozwiązań estetycznych przy projektowaniu budynków z przeszklonymi elewacjami.

Pilkington Reflite™ to szkło z twardą powłoką, które może być z łatwością przetwarzane – hartowane, laminowane, cięte i gięte. Proces hartowania, któremu poddaje się to szkło, pozwala zminimalizować ryzyko pękania termicznego pojawiające się na nasłonecznionych fasadach wykonanych ze szkła o wysokim stopniu absorpcji energii słonecznej. Ze względu na jednolitość koloru i powierzchni przeciwsłoneczne szkło Pilkington Reflite™ doskonale sprawdza się zarówno do realizacji nowych obiektów mieszkaniowych i komercyjnych, jak i do renowacji tych już istniejących. 

 

 

źródło: Pilkington