Dobrze dopasowane 
Automatyczna brama RenoMatic i drzwi RenoDoor firmy Hörmann
Dobrze dopasowane Automatyczna brama RenoMatic i drzwi RenoDoor firmy Hörmann

Zwieńczeniem budowy czy remontu domu jest zazwyczaj estetycznie wkomponowana w elewację brama garażowa i dobrze dopasowane do niej drzwi wejściowe. Taki zestaw powinien jednak nie tylko podkreślać walory architektoniczne naszej siedziby,
ale sprawiać także, by nie uciekało z niej ciepło i zapewniać maksymalną wygodę. Idealnym rozwiązaniem będzie tu proponowana przez firmę Hörmann automatyczna segmentowa brama garażowa RenoMatic 2013 oraz drzwi wejściowe RenoDoor 2013.

RenoMatic 2013 – brama ciepła, wygodna i ładna

Brama RenoMatic 2013 zbudowana została z wypełnionych pianką poliuretanową ocynkowanych ogniowo stalowych segmentów. Dzięki takiej budowie współczynnik przenikania ciepła U dla płyty tej bramy wynosi 1,36 W/m2K. To znacząco pozwala zapobiec ucieczce ciepła z garażu.

Wysoki komfort użytkowania bramy RenoMatic 2013 zapewnia napęd ProMatic, działający
w nowym systemie sterowania radiowego BiSecur. Ten -
wykorzystujący proces kodowania znany w bankowości elektronicznej - system zapewnia stuprocentowe bezpieczeństwo. Możemy być pewni, że nikt niepowołany nie wtargnie nigdy do naszego garażu. Ale to nie wszystko. Napęd ProMatic wyposażony jest w nadajnik, który posiada funkcje odczytu położenia bramy. Po naciśnięciu na odpowiedni przycisk, kolorem diody potwierdza
on jej zamknięcie lub otwarcie. To wyjątkowy komfort, zwłaszcza wtedy, gdy brama znajduje się poza zasięgiem wzroku.

Bramę RenoMatic dobrze można wkomponować w kolorystykę domu. Oferowana jest bowiem w sześciu rodzajach powierzchni: wyjątkowo odpornej na zarysowania

New Silkgrain w kolorach białym, białego aluminium, Titan i brązowym oraz drewnopodobnej okleinie Decograin: Golden Oak i Dark Oak.

RenoDoor 2013 – ciepłe i bezpieczne drzwi

Nowa brama garażowa nie wystarczy jednak, by całej elewacji nadać jeden spójny rys, całości dopełniają dopiero drzwi wejściowe. Dlatego firma Hörmann obok bramy RenoMatic 2013 proponuje też drzwi, które idealnie można do niej dopasować – RenoDoor 2013. To drzwi, które nie tylko cieszą oko ciekawym, nowoczesnym wzornictwem, ale są też gwarancją, że wejście do naszego domu będzie dobrze ocieplone i bezpieczne. Udaje się to m.in. dzięki odpowiednio grubej, stalowej płycie drzwiowej (46 mm), szczelnie wypełnionej pianką poliuretanową oraz wyposażonej w przegrodę termiczną. Podobnie aluminiowa ościeżnica jest zbudowana w taki sposób, aby zminimalizować straty ciepła i wyeliminować tzw. mostki termiczne. Dodatkowo przed kaprysami pogody chronią mieszkańców podwójne uszczelki umieszczone na wszystkich czterech krawędziach płyty drzwiowej oraz dodatkowo w narożnikach przy progu. Walory użytkowe oraz ładny wygląd drzwi podkreśla estetyczne przeszklenie. Nie trzeba się jednak obawiać, że za jego sprawą ucieknie nam ciepło, bo 3-szybowe przeszklenie skutecznie nas przed tym ochroni.

Z drzwiami RenoDoor 2013 możemy też spać spokojnie. Są one bowiem wyposażone w zamek z wielopunktowym ryglowaniem i potrójne zabezpieczenie przed wyważeniem. Jeżeli natomiast zapragniemy jeszcze więcej światła w naszym domu, możemy wyposażyć je w naświetla boczne. 

Drzwi RenoDoor 2013 oferowane są w takim samym wzornictwem i kolorach jak brama RenoMatic 2013. To pozwala stworzyć z nich komplet harmonijnie wpisujący się w charakter elewacji.

Brama RenoMatic oferowana jest w wymiarach 2500 x 2125 mm i 2375 x 2125 mm, a drzwi RenoDoor w wymiarze 1100 x 2100 mm.

ŹródłoHörmann