Skip to main content

#Selena


LOW-EX GREEN Piana pistoletowa niskoprężna

 

Odpowiedni dobór drzwi wewnętrznych sprzyja estetyce mieszkania i stanowi praktyczne oddzielenie poszczególnych pomieszczeń, dzieląc całość przestrzeni na strefy z różnymi przeznaczeniami. Inwestor coraz częściej zwraca uwagę na design drzwi – mają pasować do wnętrza i nadawać mu charakteru. Drugorzędną kwestią staje się materiał, z którego wykonane są drzwi. Trend ten prowadzi do stosowania lżejszych i mniej trwałych surowców w produkcji (takich jak np. MDF), co ma wpływ na niższą cenę, ale znacząco utrudnia montaż i sprzyja błędom, mającym poważne konsekwencje dla całości prac wykończeniowych.

czytaj dalej

Dekarbonizacja budownictwa nie będzie możliwa bez obniżenia śladu węglowego wyrobów budowlanych – Ewa Kosmala na konferencji Trendy Budowlane 2022.

 

- Świat producentów wyrobów budowlanych skupia się obecnie na innowacyjności i dążeniu do produkcji wyrobów o obniżonym śladzie węglowym. Można to osiągnąć poprzez zmiany produkcyjne lub surowcowe. Do 2050 roku wszyscy dążymy do całkowitej dekarbonizacji. Żeby to osiągnąć, musimy obniżać ślad węglowy naszych wyrobów już w fazie cradle-to-gate (od momentu produkcji surowców przez produkcje wyrobu do tzw. bram fabryki produktu gotowego). W tym miejscu warto zaznaczyć, że ślad węglowy wbudowany stanowi około 11 proc. całościowego śladu węglowego – reszta to już ślad węglowy operacyjny. Z kolei przy budynkach w standardzie NF15, a także w budownictwie pasywnym, badania pokazują, że nawet od 50 do 70 proc. całego śladu węglowego stanowi ten wbudowany – dlatego to właśnie tutaj powinniśmy upatrywać miejsce na dalszą innowacyjność – komentuje Ewa Kosmala, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Grupy Selena.

czytaj dalej

CFO w zarządzie Grupy Selena

 

Dotychczasowy dyrektor finansowy Grupy Selena Krzysztof Ościłowicz został powołany na członka zarządu ds. finansowych (CFO). Nową funkcję obejmie 1 października 2022 r. Z Grupą jest związany od 2019 roku.

czytaj dalej

Ciepły montaż okien – czy warto go stosować

 

Najtańsza energia to ta zaoszczędzona – w obliczu rosnących cen, a nawet niedoborów gazu czy węgla, to zdanie jeszcze dodatkowo zyskuje na znaczeniu. Działaniem, które pozwala na ograniczenie kosztów użytkowania budynku jest inwestycja w nową, energooszczędną stolarkę okienną. Spełni one dobrze swoją rolę tylko, jeśli zostanie odpowiednio zamontowana. Czy warto więc zastosować w swoim domu ciepły montaż okien?

czytaj dalej

Wymieniamy okna – gdzie oddać zużyte wyroby

 

Jeszcze wczoraj niepotrzebny odpad, dziś cenny materiał, który można ponownie wykorzystać. Podejście do zużytych wyrobów mocno się zmieniło na przestrzeni ostatnich kilku lat. Decyduje o tym ekologia, ale i ekonomia – kurczące się zasoby i stale rosnące ceny surowców. Dotyczy to również odpadów budowlanych i rozbiórkowych, powstających przy budowie lub remoncie domu. Gdzie zatem oddać stare okna, gdy decydujemy się na ich wymianę?

czytaj dalej

Dobry montaż z myślą o ekologii i oszczędności

 

Tanio i szybko nigdy nie będzie dobrze. Dobrze i szybko nigdy nie będzie tanio. Tanio i dobrze nigdy nie będzie szybko – to powiedzenie jest doskonale znane w gronie wykonawców w branży budowlanej, ale nie zawsze wśród inwestorów. Decydując się na kompleksową wymianę okien, drzwi zewnętrznych oraz bramy garażowej, z pewnością będziemy szukać sposobów na oszczędności. Wybieramy więc energooszczędne produkty, lecz ich zamontowanie często zlecamy ekipie, która złoży najtańszą ofertę z najkrótszym czasem wykonania usługi. Tymczasem, dobry, profesjonalny montaż jest gwarancją poprawnego działania wyrobów, a także ma uzasadnienie ekonomiczne i ekologiczne. Dlaczego?

czytaj dalej

Hale magazynowe mogą magazynować… również energię

 

Budynki magazynowe i zakłady produkcyjne cechują się prostą konstrukcją w pełni dostosowaną do swojej funkcji. Zwykle są zaplanowane na podstawie podłużnego prostokąta z płaskim lub nieznacznie nachylonym dachem. Taki budynek łatwo i szybko można postawić oraz dowolnie zaaranżować jego wnętrze. Minimalistyczna bryła obok licznych atutów konstrukcyjnych, posiada też swoje minusy w użytkowaniu. W przypadku tego typu obiektów problem stanowi m. in. doświetlenie wnętrz i utrzymanie w nich komfortowych warunków klimatycznych.

czytaj dalej

Selena Zielonym Czempionem polskiej gospodarki

 

Grupa Selena, globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej, znalazła się w gronie liderów prestiżowego rankingu Czempionów Narodowych. Spółka została pierwszym w historii zwycięzcą kategorii specjalnej Zieloni Czempioni. Kapituła konkursowa doceniła Selenę za szeroką strategię przeciwdziałania zmianom klimatycznym i zaangażowanie w ochronę o środowiska.

czytaj dalej