CFO w zarządzie Grupy Selena
CFO w zarządzie Grupy Selena

Dotychczasowy dyrektor finansowy Grupy Selena Krzysztof Ościłowicz został powołany na członka zarządu ds. finansowych (CFO). Nową funkcję obejmie 1 października 2022 r. Z Grupą jest związany od 2019 roku.

Krzysztof Ościłowicz ukończył Uniwersytet Warszawski na kierunku stosunki międzynarodowe oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunku finanse i bankowość. Posiada także dyplom ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) i certyfikat CFA (Chartered Financial Analyst).

Karierę zawodową rozpoczął w PKN Orlen w 2005 roku jako kontroler finansowy, specjalizując się  w sprawozdawczości zarządczej, zarządzaniu wartością spółki oraz wprowadzaniu narzędzi informatycznych w obszarze finansowym. Następnie został członkiem zespołu przygotowującego strategię na lata 2007–2013, odpowiadając za koordynację całego procesu i średnioterminowe planowanie finansowe. W latach 2009-2011 dołączył do Grupy Unipetrol (gas & oil) w Czechach jako dyrektor ds. controllingu, odpowiedzialny za przygotowanie i nadzorowanie programu restrukturyzacji oraz koordynację rocznego i średnioterminowego planu finansowego.

W latach 2012–2018, jako menadżer w Dziale Inwestycyjnym PKN Orlen, odpowiadał za wdrażanie standardów operacyjnych w zakresie zarządzania projektami inwestycyjnymi, w tym procedur inwestycyjnych i nowych narzędzi informatycznych. W latach 2017–2018 pełnił również rolę dyrektora nadzorującego portfel projektów inwestycyjnych w Grupie Orlen (zarządzając budżetem rocznym powyżej 1 mld EUR). Z powodzeniem realizował kluczowe projekty energetyczne i petrochemiczne, kierując kontraktami inwestycyjnymi. Przed dołączeniem do Seleny, pracował jako Interim Finance Manager w spółce Profim (Flokk Group), wspierając zarząd w procesach planowania, analizy rentowności segmentów biznesowych oraz sprawozdawczości obligatoryjnej i zarządczej.

W Selena FM pracuje od roku 2019 jako Group Controlling Director i od kwietnia 2021 jako pełniący obowiązki CFO. Z powodzeniem realizował wsparcie biznesu poprzez wdrożenia narzędzi klasy Business Intelligence, nadzór nad projektami biznesowymi oraz usprawnienia procesów w Grupie Selena.

Przed Seleną wiele szans i wyzwań, którym trzeba stawić czoła. Doświadczenie i pozycja lidera w branży zobowiązuje nas do wyznaczania trendów również w czasach niepewnych gospodarczo  – mówi Krzysztof Ościłowicz. – Moim zadaniem jako nowego członka zarządu, będzie wsparcie spółki w utrzymaniu rentownego wzrostu. Najlepsze firmy nie unikają ryzyka, ale wiedzą, jak sobie z nim radzić, potrafiąc dzielić się wiedzą  i wyciągać wnioski na przyszłość – dodaje Krzysztof Ościłowicz.

Razem z nowym członkiem zarząd spółki, na czele którego stoi prezes Jacek Michalak, liczyć będzie pięć osób. Oprócz powołanego Krzysztofa Ościłowicza, w jego skład wchodzą: wiceprezes ds. handlowych Sławomir Majchrowski, członek ds. operacyjnych Roman Dziuba oraz członek zarządu ds. personalnych Andrzej Zygadło.

 

źródło: Selena