LOW-EX GREEN Piana pistoletowa niskoprężna
LOW-EX GREEN Piana pistoletowa niskoprężna

Odpowiedni dobór drzwi wewnętrznych sprzyja estetyce mieszkania i stanowi praktyczne oddzielenie poszczególnych pomieszczeń, dzieląc całość przestrzeni na strefy z różnymi przeznaczeniami. Inwestor coraz częściej zwraca uwagę na design drzwi – mają pasować do wnętrza i nadawać mu charakteru. Drugorzędną kwestią staje się materiał, z którego wykonane są drzwi. Trend ten prowadzi do stosowania lżejszych i mniej trwałych surowców w produkcji (takich jak np. MDF), co ma wpływ na niższą cenę, ale znacząco utrudnia montaż i sprzyja błędom, mającym poważne konsekwencje dla całości prac wykończeniowych.

Wiadomo, że najważniejszą zasadą prac montażowych drzwi wewnętrznych jest ich osadzanie praktycznie po zakończonym remoncie. Wszystkie prace tzw. mokre powinny być zamknięte. Dopiero wtedy, mamy wypełniony pierwszy element, będący gwarantem sukcesu prawidłowej instalacji tej fazy wykończenia wnętrza. Drugim jest zastosowanie właściwych materiałów montażowych, których rola rośnie odwrotnie proporcjonalnie do jakości materiałów, z których wykonane są framugi i skrzydła. I tu często napotykamy na problem: nawet drobny błąd podczas montażu ościeżnicy może zniweczyć całą pracę i spowodować wybrzuszenia bądź pęknięcia. Mechaniczne błędy montażowe, zwłaszcza przy dużym froncie robót, zdarzają się często i stanowią istotne ogniwo, łączące szybkie ukończenie robót z precyzją ich wykonania.
Przedstawiamy przełomowe rozwiązanie powyższych bolączek. To pierwsza piana w portfolio Seleny dedykowana do drzwi wewnętrznych:

LOW-EX GREEN pistoletowa niskoprężna.

LOW-EX GREEN piana pistoletowa niskoprężna to innowacyjny produkt, oparty o bioselenos, zgłoszone do ochrony patentowej, poliole. To półsyntetyczne związki organiczne, pochodne sacharydów, identyfikowane jako alkohole wielowodorotlenowe jednak z większą zawartością grup hydroksylowych. Autorskie bioselenos wyprodukowane są z surowców, pochodzących ze źródeł w 100% odnawialnych. Zawartość w jeden puszce produktu 15% tych substancji wpływa nie tylko na naturalnie biały jego kolor (bez żadnego barwienia), ale także zmniejsza ślad węglowy podczas wytwarzania i aplikacji. Piana LOW-EX GREEN wyróżnia się również wysoką wydajnością (do 50L z puszki) oraz izolacyjnością akustyczną, a przede wszystkim bardzo niską post-ekspansją. Istotne ograniczenie przyrostu wtórnego zabezpiecza ościeżnice drzwi przed deformacją czyli zmorą monterów: wypaczeniami i wybrzuszeniami. To kluczowy aspekt, zwłaszcza w momencie, kiedy mamy słabszą jakość materiałów, z których wykonane są futryny. Piana o zbyt wysokiej post-ekspansji lub zaaplikowana w zbyt dużej ilości, pracuje po ukończeniu prac, czyli zwiększa swoją objętość w szczelinie i gdy dzieje się to zbyt intensywnie [np. na poziomie 100%-150%], wtedy ościeża ulegają odkształceniu. Koślawią się i wypaczają, co nie tylko często uniemożliwia montaż skrzydła, ale powoduje fatalne wrażenie wizualne i trudności w użytkowaniu. Konsekwencje takiego procesu mogą prowadzić do nieodebrania prac bądź, w późniejszym okresie reklamacji inwestora. Skoro zatem piana jest najważniejszym elementem pracy instalatora drzwi wewnętrznych, warto wybrać taką, która daje gwarancję jednej, poprawnej i niezawodnej aplikacji, a tym samym idealnego dopasowania.

LOW-EX GREEN to najbezpieczniejsza piana do montażu drzwi na rynku! Po prostu, nie wypaczy Ci tego!

Specyfikacja techniczna LOW-EX GREEN pistoletowa niskoprężna, potwierdzona jest szeregiem badań, których wybrane wyniki znajdują się w karcie produktu https://tytan.com/pl/produkt/piany-poliuretanowe/low-ex-green/

W ramach wprowadzania nowego produktu na rynek istnieje możliwość otrzymania bezpłatnej próbki piany LOW-EX GREEN pistoletowa niskoprężna *. Wystarczy wypełnić formularz na stronie https://tytan.com/pl/pianagreen/

* Próbka przysługuje wyłącznie firmom z branży budowlanej. Dystrybuowana jest do wyczerpania zapasów.