Nowość!
Niebieski kod dostępu - blueChip  od firmy Winkhaus
Nowość! Niebieski kod dostępu - blueChip od firmy Winkhaus
Klucz oraz wkładka blueChip. Fot. Winkhaus

System blueChip, oferowany przez firmę Winkhaus, to nowatorskie rozwiązanie w dziedzinie kontroli dostępu, umożliwiające efektywne zarządzanie budynkami i ich otoczeniem. Rewolucyjna technologia firmy Winkhaus cechuje się elastycznością w nadawaniu praw dostępu, a także zdecydowanie niższymi kosztami eksploatacji niż w przypadku rozwiązań mechanicznych. System blueChip firmy Winkhaus to elektroniczne wkładki, klucze oraz czytniki dostępowe, które zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Elektroniczne systemy zabezpieczeń cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Jest to spowodowane przede wszystkim wygodą administrowania takimi systemami oraz niskimi kosztami ich użytkowania.

Elektroniczna gwarancja bezpieczeństwa od Winkhaus
Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu, za pomocą którego zarządza się wszystkimi wkładkami zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, elektroniczne systemy dostępu gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa. Taki system umożliwia zaawansowaną kontrolę dostępu do poszczególnych pomieszczeń, łącznie z programowaniem czasowym. Dodatkową zaletą rozwiązania blueChip, oferowanego przez firmę Winkhaus, jest elastyczność – w razie potrzeby system może być rozbudowywany oraz korygowany odpowiednio do zmian zachodzących w organizacji budynku. Zastosowanie wkładek blueChip nie wymaga ingerencji w strukturę drzwi – są one dostosowane do standardu DIN (Niemieckiego Instytutu Normalizacyjnego).

System blueChip umożliwia błyskawiczną blokadę utraconych kluczy, a także zmianę oraz nadanie nowych praw dostępu do pomieszczeń.Fot. Winkhaus

blueChip - ochrona najwyższych lotów
Niezależnie od tego, jak często zmieniają się użytkownicy i ich prawa dostępu, system blueChip umożliwia błyskawiczną blokadę utraconych kluczy, jak również zmianę oraz nadanie nowych praw dostępu do pomieszczeń. To duża przewaga w stosunku do systemów mechanicznych, w których w takiej sytuacji należy przeprowadzić kosztowną wymianę wkładek, do których pasuje zagubiony klucz. W zależności od konfiguracji, w protokole może zostać zapisane i odczytane do 100 ostatnich operacji dostępu. Każda korekta planu dostępu jest zabezpieczona przed zmianami podczas przetwarzania przez program. Możliwe jest także czasowe ograniczenie dostępu do określonych pomieszczeń. blueChip pozwala na zaplanowanie dostępu do określonych biur na cały tydzień, dni świąteczne, czy weekendy – a wszystko to z dokładnością do 15 minut. Za pomocą systemu blueChip firmy Winkhaus możemy rejestrować każdorazowe wejście oraz wyjście, jak również ustalić kto, kiedy i które drzwi może otworzyć, a kiedy posiada zakaz wstępu. W systemie odnotowane są także wszystkie otwarcia drzwi i próby użycia do tego nieuprawnionych kluczy. W przypadku wkładek blueChip z funkcją rejestrowania czasu, zanotowana zostaje dodatkowo data i godzina wejścia i wyjścia. Najnowsze rozwiązanie firmy Winkhaus, pomimo zaawansowania technologicznego, wyróżnia się intuicyjną obsługą. Do wprowadzenia zmian w dostępie wystarczy kilka kliknięć. W razie potrzeby system blueChip można połączyć z systemem wkładek mechanicznych Winkhaus.

Zalety technologii blueChip
Klucz blueChip wykonany jest w technologii tworzywa stosowanego przez NASA. Solidne wykonanie oraz brak części podatnych na uszkodzenia sprawia, że klucz jest niemalże niezniszczalny, co z kolei gwarantuje komfort długotrwałego użytkowania. Każdy z kluczy blueChip posiada profil elektroniczny, a także unikalny kod. Jest on indywidualny nawet wówczas, gdy klucz posiada takie same uprawnienia jak inne klucze w systemie. Transfer danych pomiędzy kluczem a wkładką lub czytnikiem odbywa się bezdotykowo, przy pomocy 128 bitowego kodu.
Wkładki blueChip posiadają w standardzie zabezpieczenie przeciw rozwierceniu, wyrwaniu bębenka oraz manipulacji magnesem. Na uwagę zasługuje fakt, iż system blueChip jest dostarczany w formie w pełni skonfigurowanej, z dwiema dodatkowymi kartami: jedna z nich to tradycyjna karta bezpieczeństwa, która pozwala na zamówienie dodatkowych wkładek i kluczy, natomiast druga to niepowtarzalna karta do programatora, służąca do samodzielnego dokonywania zmian w systemie klucza. Plan klucza opracowany jest zgodnie z indywidualnymi potrzebami inwestora, dając w tym zakresie praktycznie nieograniczone możliwości. Z kolei sam klucz może być używany również do identyfikacji w systemach kontroli dostępu, a także do rejestracji czasu. W takiej sytuacji bezdotykowo sprawdzany jest profil dostępu. Jeżeli profil jest prawidłowy, przekaźnik przesyła sygnał do elektrozaczepu, zamka elektrycznego, czy też barierek.
W przypadku zagubienia lub kradzieży klucza, możliwe jest usunięcie jego autoryzacji w odpowiednich wkładkach bądź czytnikach. Nowy klucz może być zaprogramowany bezzwłocznie - poprzez funkcję kopiowania uprawnień. Każdy z kluczy może posiadać dodatkowe uprawnienia grupowe.
W dobie dynamicznego rozwoju firm oraz organizacji, warto zainwestować w system, dzięki któremu uda się uniknąć problemu ograniczonej ilości kombinacji dostępu. Przy pomocy elektronicznego systemu blueChip firmy Winkhaus, można w każdej chwili szybko i łatwo zmienić, nadać lub odebrać prawo wejścia do pomieszczenia, bez potrzeby wymiany kluczy i wkładek. blueChip zapewnia oszczędność czasu i bezproblemową obsługę, a co najważniejsze - pełne bezpieczeństwo.