Okna  Schüco na targach Fensterbau Frontale
Okna Schüco na targach Fensterbau Frontale

Nadchodzi kolejna odsłona targów Fensterbau Frontale w Norymberdze, największego wydarzenia w branży okiennej na terenie Europy. W dniach 21-24 marca 2012 na stoisku 503 w hali 7 firma Schüco będzie prezentować pionierskie technologie wykańczania powierzchni profili PVC oraz nowości w zakresie energooszczędnej i pasywnej stolarki okienno-drzwiowej.

Firma Schüco, światowy lider w zakresie zrównoważonych powłok budynków, stale rozwija program Energy3 postulujący projektowanie niezależnych energetycznie budynków oszczędzających i generujących energię. W centrum strategii znajdują się ultraciepłe okna, drzwi oraz fasady, które wpływają na znaczne obniżenie zapotrzebowania budynku na energię. Ze względu na korzystną relację ceny do jakości technologia PVC jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem do domów energooszczędnych, dlatego firma Schüco przykłada szczególną wagę do jej konsekwentnego rozwijania. Tegoroczna prezentacja będzie przebiegać pod znakiem poszerzonej gamy rozwiązań w dziedzinie energooszczędnych profili i kształtowania wyglądu stolarki okiennej. Swoją premierę zaznaczą między innymi nowatorska technologia wykańczania powierzchni – Schüco AutomotiveFinish oraz ultraciepłe systemy Schüco ThermoPlus i Schüco ThermoSlide.

Zobacz cieplejsze i trwalsze okna z PVC!
Stoisko Schüco na tegorocznych targach Fensterbau Frontale zostanie w całości poświęcone technologii PVC, a w szczególności nowym możliwościom innowacyjnego kształtowania wyglądu stolarki okiennej i drzwiowej. Biorąc pod uwagę fakt, że powłoka wykańczająca powierzchnię nie tylko pozwala podnieść odporność profilu na uszkodzenia, lecz również umożliwia nadanie oknom i drzwiom indywidualnego charakteru, firma Schüco zadedykuje tegoroczną prezentację nowym metodom wykańczania powierzchni. Oparta na doświadczeniach zaczerpniętych z przemysłu samochodowego technologia Schüco AutomotiveFinish zapewnia ponadstandardową trwałość powierzchni i otwiera nowe możliwości zastosowań stolarki z tworzywa sztucznego. Powłoka wykonana w tej technologii jest odporna na ścieranie, zarysowania i środki chemiczne, dlatego pokryta nią stolarka zachowa elegancki wygląd nawet w najbardziej wymagającym środowisku. Lśniący, metaliczny wygląd ram okiennych i drzwiowych to ukłon w stronę nowoczesnej architektury, bazującej na metalu i szkle.

Kolejnym punktem targowej ekspozycji będzie najbogatszy wybór profili okiennych i drzwiowych z PVC, wzbogacony w tym roku o jeszcze cieplejsze i szczelniejsze systemy okienne i drzwiowe o głębokości zabudowy 82 mm. Odwiedzający będą mogli po raz pierwszy zobaczyć nowy system bazujący na aluminiowych wzmocnieniach – Schüco ThermoPlus. Umożliwia on produkcję okien o współczynniku przenikania ciepła ramy Uf = 0,79 W/m2K, swobodne łączenie okien i zwiększenie wymiarów skrzydła. Z kolei debiutancki system drzwi podnośno-przesuwnych Schüco ThermoSlide wyznacza całkiem nowe standardy stabilności i szczelności w swojej klasie. Innowacyjna technologia umożliwia realizację dużych drzwi przesuwnych o ciężkich skrzydłach do 400 kg z potrójnym szkleniem. Profil o zwiększonej głębokości zabudowy oraz płaski, termoizolowany próg pozwoliły na zwiększenie szczelności systemu i obniżenie wartości współczynnika przenikania ciepła Uf do poziomu 1,1 W/m2K.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia naszego stoiska na targach Fensterbau Frontale i przekonania się na własne oczy, jak będzie wyglądać przyszłość technologii PVC według Schüco.