Doskonała  kombinacja zalet – Elite 92 Alu
Doskonała kombinacja zalet – Elite 92 Alu

Naturalne, starannie selekcjonowane drewno i trwałe, mocne aluminium - ta kombinacja wykorzystana w stolarce okiennej musi gwarantować sukces. Efekty połączenia zalet obu materiałów doskonale widać w modelu Elite 92 Alu Sokółki Okna i Drzwi S.A.

Naturalnie drewniane
Linia Elite 92 to najbardziej energooszczędne produkty firmy Sokółka Okna i Drzwi S.A. Charakteryzują się one wyjątkowo niskim współczynnikiem przenikania ciepła, osiągającym nawet Uw=0,64 W/m2K. Ta wysoka termoizolacyjność to efekt naturalnych właściwości materiału – drewna, a także zastosowania unikalnego systemu uszczelek oraz pakietu 4-szybowego ze szkłem niskoemisyjnym i przestrzenią międzyszybową wypełnioną kryptonem. Dodatkowym, innowacyjnym, czynnikiem wpływającym na energooszczędność Elite 92 Alu jest zwiększenie głębokości osadzenia pakietu szybowego w drewnianej ramie okna z 18 do 20 mm.

Materiał, z którego powstają modele Elite 92 Alu, zapewnia wysoką estetykę okien. Drewno to materiał naturalny, przyjemny w dotyku, elegancki. Na jego urodę składają się m.in. struktura, niepowtarzalny rysunek słoi, odcień. Linia Elite 92 Alu charakteryzuje się delikatnie zaokrąglonym profilem, który dodatkowo podkreśla naturalność drewna.

Nieprzemijająca estetyka
Rama Elite 92 Alu jest wykonana z 4 warstw drewna oraz aluminium. Dzięki temu jej grubość wynosi aż 103,5 mm. Kluczowa dla modelu jest właśnie specjalna, aluminiowa nakładka, zamontowana na zewnętrznej stronie ramy. Jej obecność w miejscu najbardziej narażonym na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, przyczynia się do ogromnej trwałości okna, przedłuża jego żywotność i zapewnia niezmienny wygląd na długie lata. Produkty tego typu stworzone są dla klientów wymagających. Są one połączeniem funkcjonalności, przedłużonej trwałości oraz wysokiej – i co ważne – niezmiennej, estetyki produktu.

Dodatkowe zalety
Elite 92 Alu to także wysoki poziom izolacji akustycznej. W zależności od zastosowanego pakietu szybowego, współczynnik Rw waha się od 32 do 41 dB. Wskaźnik ten oznacza różnicę poziomu hałasu mierzonego w dB, między tym, który słyszymy wewnątrz pomieszczenia, a tym dobiegającym z otoczenia zewnętrznego.

Na specjalne życzenie klienta, okna Elite 92 Alu mogą zostać wyposażone w nawiewniki – sterowane ręcznie, ciśnieniowe lub higrosterowane.