Wzór  ciepłego standardu – okna Schüco Corona CT 70
Wzór ciepłego standardu – okna Schüco Corona CT 70

Dokonując wyboru okien coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na ich parametry funkcjonalne, lecz również atrakcyjny wygląd dający swobodę oryginalnej aranżacji elewacji. Dostępne w wielu wersjach wzorniczych i kolorystycznych okna z tworzywa sztucznego Schüco Corona CT 70 dają komfort indywidualnego stylu i energooszczędności.

Dom jednorodzinny z drzwiami i oknami Schüco Corona CT 70. Fot. Schüco
Energooszczędne okna Schüco Corona CT 70 zostały zaprojektowane z myślą o indywidualnych wymaganiach inwestorów, którzy cenią wysokiej klasy design na równi z bardzo dobrymi parametrami związanymi z ochroną cieplną, akustyczną czy antywłamaniową. To doskonała propozycja, zarówno dla budynków nowo projektowanych, jak i poddawanych termomodernizacji. Montaż okien Schüco Corona w budynku z lat ‘80 nie tylko pozwala zaoszczędzić co najmniej 20% energii cieplnej, lecz również całkowicie odmienić jego styl architektoniczny. Trzy warianty kształtów profili: Classic, Rondo oraz Cava poszerzają paletę możliwości aranżacyjnych.

Okno Schüco Corona CT 70 Cava. Fot. Schüco
Schüco Corona CT 70 Classic TopAlu z trwałymi nakładkami aluminiowymi w dowolnym kolorze. Fot. Schüco
Piękno funkcjonalności
Okna Schüco Corona CT 70 z wysokoudarowego tworzywa PVC-U odpowiadają wymogom nowoczesnej architektury, zarówno pod względem designu, jak i walorów funkcjonalnych. W odróżnieniu od większości ciepłych okien, Schüco Corona CT 70 charakteryzują się niewielką szerokością ram (120 mm) i zwiększoną głębokością zabudowy profilu do 70 mm. Zaletą takiego rozwiązania jest maksymalizacja powierzchni szyby i lepsze doświetlenie wnętrza. Zewnętrzne powierzchnie skrzydeł mogą być w różnym stopniu zlicowane względem ramy, przy zachowaniu optymalnej stabilności i szczelności konstrukcji. Pięciokomorowa budowa profilu, przemyślany system obwodowych uszczelnień oraz głębokie osadzenie szyby zapewniają optymalny współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uw od 1,3 W/m2K. System wyposażony w dwie uszczelki przylgowe gwarantuje doskonałą ochronę przed hałasem Rw do 44 dB, przenikaniem wody opadowej do klasy E1200 i powietrza (klasa 4). Wysoką stabilność, trwałość i bezawaryjne funkcjonowanie okna zapewniają mocne, stalowe profile oraz powierzchnia z wysokiej jakości tworzywa odpornego na działanie warunków atmosferycznych.

 

Własna wersja architektury
System Schüco Corona CT 70 umożliwia swobodne kształtowanie estetyki okna. Trzy wersje wzornicze skrzydła okiennego pozwalają dokładnie dopasować stolarkę do architektury budynku i upodobań właścicieli: Delikatnie podcięta geometria profilu w wersji Cava pozwoliła uzyskać efekt optycznego podziału skrzydła i ramy, dzięki czemu okno posiada stylowy wygląd, pasujący nawet do efektownych podmiejskich rezydencji. Lekko wypukła, miękka linia skrzydła w wersji Rondo potęguje efekt wąskich profili okiennych. Oszczędna w formie seria Classic, odpowiada zarówno na potrzeby nowoczesnego budownictwa, jak i obiektów poddawanych termomodernizacji. Możliwość operowania kolorem i detalem otwiera bogaty dobór szprosów, listew przyszybowych, okuć czy opcja wykonania skrzydła i ramy w innych kolorach lub wykonania okien w innej kolorystyce od strony pomieszczenia i innej na zewnątrz. Szeroka paleta oklein jednobarwnych i drewnopodobnych, wiernie odtwarzających rysunek naturalnego drewna sprawia, że okna Schüco mogą być dopasowywane do stolarki drzwiowej czy bramy garażowej. Dla inwestorów pragnących uzyskać modernistyczny wygląd elewacji, stworzono wersję aluminiowo – tworzywową Schüco Corona CT 70 TopAlu. Zewnętrzne okładziny aluminiowe okien i drzwi mogą być anodowane lub lakierowane na dowolny kolor z palety RAL.