Każdego roku nowe produkty - rozmowa z Antonim Wiśniewskim, Prezesem firmy ANWIS
Każdego roku nowe produkty - rozmowa z Antonim Wiśniewskim, Prezesem firmy ANWIS

ANWIS należy do czołówki europejskich producentów osłon okiennych. Czemu zawdzięczacie Państwo tak wysoką pozycję na rynku?

Sukces firmy ANWIS opiera się na profesjonalnym marketingu, zarządzaniu jakością i inwestowaniu w rozwój. Największym kapitałem firmy jest zaufanie naszych klientów do marki ANWIS, która funkcjonuje na rynku od ponad 30 lat.

W tym czasie nie tylko staliśmy się liderem w branży przesłon okiennych w Polsce, ale również umocniliśmy swoją pozycję w Europie i na świecie. Konsekwentnie realizujemy i rozwijamy zasadę budowy marki poprzez dostarczanie produktu o najwyższych parametrach i jakości odpowiadającej potrzebom rynku. Ponadto inwestujemy w nowoczesne technologie, które dają możliwość dynamicznego rozwoju firmy.

Wysoka pozycja w branży nie byłaby możliwa, gdyby nie praca całego zespołu i umiejętności innowacyjnego wykorzystywania specjalistycznej wiedzy z zakresu przesłon.

Proszę opowiedzieć o grupach produktowych, które obecnie znajdują się w ofercie firmy.

Każdego roku pod marką ANWIS wprowadzane są na rynek nowe produkty. W roku 2009 wprowadziliśmy m.in. nowy system zasłon przesuwnych PANEL TRACK, nowy typ rolety dachowej, żaluzje z lamelami bambusowymi, nowy system sterowania – monocommando. W I kwartale 2010 r. została wdrożona nowa roleta materiałowa - Fantazja Mini Lux.

Firma ANWIS, jako producent komponentów do przesłon okiennych, posiada również w ofercie szeroką gamę detali z tworzyw sztucznych, aluminium, stali i drewna.

Jakie wprowadzacie Państwo innowacyjne technologie służące podniesieniu jakości Państwa wyrobów?

Dzięki inwestowaniu w nowe technologie oraz funkcjonowaniu w naszej firmie jednostki, która zajmuje się badaniem i rozwojem produktów, mamy możliwość wdrażania nowych rozwiązań konstrukcyjnych w produktach ANWIS. Jednym z nich jest zaprojektowany i produkowany przez naszą firmę zespół napędowo-planetarny, którego konstrukcja znacznie poprawia skuteczność sterowania żaluzją. Ponadto przy produkcji rolet materiałowych oraz żaluzji pionowych stosujemy technologię ultradźwiękową do trwałego łączenia elementów PCV z tkaniną.

Jako pierwsza firma w Polsce uruchomiliśmy nowoczesną linię produkcyjną żaluzji zewnętrznych.

Natomiast w ubiegłym roku wdrożyliśmy system zarządzania ERP, który pozwala spójnie kierować procesami biznesowymi odnoszących się zarówno do naszego przedsiębiorstwa, jak również klientów, partnerów i dostawców.

Firma Anwis otrzymała wiele nagród i wyróżnień, zarówno w zakresie oferty produktowej, jak również pod kątem obsługi i jakości. Mamy jednak świadomość, że to klienci weryfikują rynek, dlatego też z myślą o nich dbamy o wysoką jakość, funkcjonalność oraz rozwój marki ANWIS.