Łazienka z oknem w roli głównej
Łazienka z oknem w roli głównej
Okno w łazience staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem w mieszkaniach czy domach. Nic w tym dziwnego – praktycznych zalet nie można mu w końcu odmówić. Jak sprawić, by stało się także ozdobą?

Przeszklenia w łazience dają przede wszystkim możliwość cieszenia się naturalnym światłem słonecznym, co doceniają szczególnie Panie podczas wykonywania makijażu czy innych zabiegów pielęgnacyjnych. Brak konieczności zapalania światła w ciągu dnia wpływa także na wysokość rachunków. Ale głównym walorem okien w tym pomieszczeniu jest możliwość jego wentylacji. Szybkie pozbycie się pary wodnej uchroni wnętrze przed konsekwencjami zbyt długo utrzymującej się wilgoci.

Kolorowe rolety
Firanki odchodzą do lamusa. Najprostszym, a zarazem bardzo dekoracyjnym sposobem osłonięcia wnętrza przed wzrokiem osób niepowołanych jest montaż wewnętrznych rolet tekstylnych. Szeroki wybór modeli, kolorów i wzorów pozwala dobrać odpowiednią osłonę do charakteru wystroju całego pomieszczenia. Dzięki temu okno nie będzie elementem wyróżniającym się, niedopasowanym, ale spójnym uzupełnieniem klimatu, kropką nad „I”. – W łazience najlepiej sprawdzą się mini rolety lub modele w systemie kasetowym – doradza Kamila Prałat z firmy Franc Gardiner. – Montowane bezpośrednio na ramie okna pozwalają bez problemu otworzyć je lub uchylić, dzięki czemu po gorącej kąpieli można szybko przewietrzyć pomieszczenie, nie narażając się na wzrok sąsiadów.

Z naturą na Ty
Jeszcze do niedawna hitem łazienek była morska aranżacja. Królowały błękity i zielenie, czasem przełamywane piaskowymi barwami. Do tego obowiązkowo porozkładane muszelki i ręczniki w tonacji dobranej do reszty elementów. Pomysły nawiązujące do natury wciąż są na czasie, jednak w trochę odmiennej formie. Kolory ziemi i beże idealnie skomponują się z bambusowymi roletami czy drewnianymi żaluzjami. Do tego kadzidełko o zapachu drzewa sandałowego, ciepłe oświetlenie i podczas kąpieli można poczuć się, jak na egzotycznej, nieodkrytej przez człowieka wyspie.

Bez zasłaniania
Jeżeli chcemy zmienić okno w dekoracyjny, przyciągający wzrok akcent, nie zasłaniając go jednocześnie, możemy zdecydować się na szyby ze szkła ornamentowego. Dzięki specjalnej technologii szyba jest dekoracyjnie wytłaczana, dzięki czemu zapewnia potrzebną intymność, a jednocześnie przepuszcza światło nie zaciemniając pomieszczenia. Zwolennicy kolorowych dodatków mogą przemyśleć także wybór oryginalnych witraży. Jednak w tym wypadku znaleźć trzeba złoty środek, aby w wystroju łazienki zachować harmonię i uniknąć wrażenia chaosu.