Systemy Ponzio zdobywają obiekty  sportowe
Systemy Ponzio zdobywają obiekty sportowe

Systemy Ponzio wykazują się dużą aktywnością w dziedzinie sportu, znajdując zastosowanie w wielu obiektach sportowo-rekreacyjnych. Jednym z bardziej prestiżowych jest Stadion Lecha w Poznaniu rozbudowywany na EURO 2012. Ponzio uczestniczy we wszystkich etapach powstawania obiektu: od doradztwa w przygotowywaniu rozwiązań do projektu, poprzez kolejne fazy realizacji – po doradztwo techniczne w czasie montażu elementów aluminiowych. W pierwszych etapach rozbudowy, poznańska firma wykonała już ściany osłonowe w systemach Ponzio, a także osłony na trybunach z wykorzystaniem systemu fasadowego. Z pewnością, wraz z dalszym montażem (planowanym na początek 2010 roku), widoczny będzie pełen efekt elewacyjny zastosowania systemów Ponzio.

Nowoczesne obiekty sportowe, powstające z dużym udziałem systemów Ponzio, są również obecne w innych częściach kraju, m.in. w centrum: w dzielnicy Warszawy - Włochy powstaje właśnie kompleks sportowy w oparciu o systemy ścian osłonowych Ponzio NT 152, na Dolnym Śląsku w trakcie realizacji w systemach Ponzio jest kilka obiektów z basenami.

Firma Ponzio jest również liderem w dziedzinie zastosowania systemów aluminiowych w rejonie swojej siedziby - w Płocku, gdzie ruszyła właśnie budowa hali widowiskowo-sportowej, stwarzając kolejną możliwość do zaistnienia w ciekawym architektonicznie obiekcie.

Interesujące realizacje powstają również przy udziale współpracujących z Ponzio producentów z zagranicy: m.in. w Szwecji oraz na Słowacji w trakcie budowy są okazałe zespoły aquaparków. W celu dodatkowego zabezpieczenia powierzchni aluminium, na profilach zastosowana została technologia lakierowania dwupowłokowego. Podyktowane jest to troską o najlepszą jakość wyrobów. Wysoka jakość powłoki została potwierdzona badaniami w laboratoriach Chemetall Polska w Niemczech i IGP Pulvertechnik w Szwajcarii. Produkty uzyskały podczas badań najwyższe wymagane klasy odporności powłoki na wpływ czynników atmosferycznych.

Nie przez przypadek systemy aluminiowe Ponzio mają tak duże zastosowanie właśnie w dziedzinie sportu: posiadają bowiem wszelkie atuty niezbędne do powstawania prestiżowych obiektów: nowoczesne, zaawansowane rozwiązania, otwartość i uniwersalność systemów, a także możliwość zaprojektowania nawet najbardziej nietypowych rozwiązań.

Nieustanny rozwój i kreatywność – czynią systemy Ponzio jednym z liderów wśród systemów aluminiowych.