Nowe osiągnięcie w grupie produktów Pilkington Suncool™
Nowe osiągnięcie w grupie produktów Pilkington Suncool™
Pilkington, wiodąca na świecie marka w branży szkła budowlanego, ogłasza najnowsze osiągnięcie w swojej kluczowej grupie produktów przeciwsłonecznych Pilkington Suncool™. Udoskonalenie polega na obniżeniu współczynnika przenikania ciepła Ug do wartości 1,0 W/m2K, co oznacza, że asortyment szyb przeciwsłonecznych marki Pilkington oferuje wybór produktów o najniższej emisyjności z dostępnych na rynku.

Wprowadzane z początkiem roku osiągnięcie dotyczy produktów Pilkington Suncool™ 70/35, Pilkington Suncool™ 66/33, Pilkington Suncool™ 50/25 i Pilkington Suncool Silver 50/30, które korzystając z rozwoju technologii powlekania, zapewniają efektywną ochronę przed słońcem wraz ze znakomitą izolacyjnością cieplną – wszystko w jednym produkcie. Postęp w tej dziedzinie przekłada się również na ich odpowiedniki samoczyszczące, czyli szyby: Pilkington Activ Suncool™ 70/35, Pilkington Activ Suncool™ 66/33, Pilkington Activ Suncool™ 50/25 oraz Pilkington Activ Suncool Silver 50/30.

Każdy z produktów jest dostępny w wersji odprężonej, hartowanej lub laminowanej. Ich wygląd estetyczny pozostał niezmieniony. Nie ma również żadnych zmian dotyczących obchodzenia się ze szkłem i ich dalszej obróbki.

Asortyment szyb Pilkington Suncool opracowano z myślą o uzyskaniu optymalnych parametrów technicznych dla przeszkleń wielko powierzchniowych, stąd też głównym obszarem ich zastosowania są obiekty komercyjne i mieszkaniowe wymagające wysokiego dostępu światła dziennego i efektywnej ochrony przed słońcem.

Pilkington niezmiennie stawia potrzeby swoich klientów na pierwszym miejscu, a nowe osiągnięcie możliwości uzyskania współczynnika Ug na poziomie 1,0 dla standardowej jednokomorowej szyby zespolonej wypełnionej argonem, eliminuje potrzebę stosowania szyb dwukomorowych, co jest czasem niemożliwe w przypadku niektórych typów ram.

Pilkington Suncool jest gamą produktów stanowiącą idealne rozwiązanie dla uzyskania maksymalnego dostępu światła dziennego i komfortu cieplnego bez względu na porę roku. Kiedy jest gorąco właściwości przeciwsłoneczne pomagają w redukcji ciepła przedostającego się do wnętrz, zmniejszając zapotrzebowanie na klimatyzację i obniżając koszty. Kiedy jest zimno, właściwości niskoemisyjne ograniczają straty ciepła z budynku, minimalizując wymogi grzewcze i koszty ogrzewania. Emma Billinge, Menedżer ds. Produktów, Pilkington Building Products Europe, powiedziała o nowym osiągnięciu: “Jako firma wciąż dążymy do zapewnienia najbardziej energooszczędnych produktów, które nie tylko poprawiają komfort użytkowników budynków, ale również mają korzystny wpływ na środowisko.”

Rozwój grupy produktów Pilkington Suncool w ostatnich 18 miesiącach doprowadził też do poszerzenia asortymentu produktów dostępnych z powłoką samoczyszczącą, czyniąc go najszerszym asortymentem samoczyszczących wysokoselektywnych szyb przeciwsłonecznych na rynku. Więcej informacji na temat oferty szyb przeciwsłonecznych marki Pilkington można znaleźć na stronie internetowej www.pilkington.pl.