Na zimowe warunki – Piana pistoletowa O2 zimowa Tytan Professional
Na zimowe warunki – Piana pistoletowa O2 zimowa Tytan Professional
Rekomendowana przez profesjonalistów Piana pistoletowa O2 zimowa Tytan Professional charakteryzuje się doskonałą strukturą i wysoką gęstością. Jej innowacyjna receptura gwarantuje wysoką trwałość wykonywanych wypełnień i izolacji, nawet w najtrudniejszych, zimowych warunkach.

Montowanie, uszczelnianie, wypełnianie i izolowanie w warunkach zimowych, to prace budowlane, do których rekomendowana jest Piana pistoletowa O2 zimowa Tytan Professional. Produkt ten cechuje się odpornością na działanie niskich temperatur, doskonałą strukturą i wysoką gęstością. Z powodzeniem można przy jego pomocy zabezpieczać rury centralnego ogrzewania, ubytki w murze czy uszczelniać okna i drzwi.

Piana pistoletowa O2 zimowa Tytan Professional po utwardzeniu zachowuje swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur od -60°C do +100°C. Jej aplikację można przeprowadzać w temperaturze sięgającej nawet -5oC! Ze względu na niską postekspansję pianę można stosować do różnorodnych wymiarów szczelin – od niewielkich ubytków w murze aż po większe przestrzenie pomiędzy ościeżnicą a otworem okiennym – bez ryzyka deformacji ościeżnicy. Nowoczesna chemiczna receptura nie powoduje spływania piany z powierzchni pionowych. Produkt został wyposażony w zawór nowej generacji znacznie zmniejszający ryzyko niedrożności i zwiększający szczelność gazu. Wydłuża to czas pracy i przechowywanie produktu. Wydajność środka może sięgać od 22l w warunkach temperaturowych -5oC, do 45l w temperaturze 20oC.

Piana pistoletowa O2 zimowa Tytan Professional może być z powodzeniem stosowana przy wykonywaniu izolacji termicznych i dźwiękoszczelnych, np. izolowaniu i wygłuszaniu ścian działowych i łączeniu elementów w konstrukcjach szkieletowych. Utwardzona piana posiada doskonały współczynnik przenikania ciepła poniżej U=0,036 W/m2K. Ze względu na wysoką gęstość i doskonałą strukturę rekomendowana jest do stosowania przy montażu i izolacji paneli ściennych, blach falistych oraz dachówek. Spoinę można ciąć, piaskować, gipsować lub malować. Wskazane jest pokrycie jej farbą, silikonem, tynkiem lub akrylem w celu zabezpieczenia przed promieniami UV. Największym atutem piany, który docenią wszyscy profesjonaliści, jest 0% emisja izocyjanianów niebezpiecznych dla dróg oddechowych podczas aplikacji. Piana pistoletowa O2 zimowa Tytan Professional nie emituje szkodliwych oparów MDI, co zostało potwierdzone certyfikatem wystawionym przez Provning Forsking Institute w Szwecji.