Marka illbruck, lider innowacji w zakresie klejenia i uszczelniania złączy okien, drzwi i fasad, wprowadza istotne zmiany w technologii impregnowanych taśm rozprężnych. Taśmy NG (Nowej Generacji) stanowią odpowiedź na rosnące wyzwania, związane m.in. z coraz bardziej nieprzewidywanymi zjawiskami pogodowymi, aby zapewnić szczelny montaż stolarki okiennej i drzwiowej w każdych warunkach. Nowości są już dostępne w sprzedaży, stopniowo wypierają dotychczasowy asortyment impregnowanych taśm rozprężnych.
Nowa Generacja impregnowanych taśm rozprężnych „illbruck NG” to kolejny etap w rozwoju tej technologii. Marka illbruck jako branżowy lider, który tworzy standardy oraz stale wprowadza innowacyjne rozwiązania, dąży do tego, aby zapewnić szczelność montażu okien i drzwi z murem w każdych warunkach. Uzasadnieniem do wprowadzenia zmian są obecne i przyszłe wyzwania rynkowe. Nowe produkty stanowią skuteczną odpowiedź na coraz częstsze, gwałtowne i nieprzewidywalne zmiany pogodowe, m.in. nawalne deszcze z towarzyszącym im bardzo silnym wiatrem, są mniej wrażliwe na zmiany dostępności surowców na rynkach światowych oraz podążają za rosnącymi oczekiwaniami ze strony instytucji certyfikujących.
Nowości wprowadzone w ramach Nowej Generacji impregnowanych taśm rozprężnych illbruck obejmują taśmy do spoin i taśmy wielofunkcyjne.
Taśmy do spoin:
- TP670 SEALING TAPE ME-TECH PRO
- TP600 ILLMOD 600 NG
- TP610 ILLMOD COMPRI NG
- TP310 ILLMOD COMPRI 300
|
|
|
|
|
|
TP310 300 Pa, UV |
TP610 NG BG1, 600 Pa & 450 Pa, UV |
TP600 NG BG1, 600 Pa & 450 Pa, UV |
TP670 750 Pa, BG1, UV |
|
|
|
|
|
Taśmy wielofunkcyjne:
- TP654 TRIO ML-TECH PRO
- TP655 TRIO ML-TECH ECO
- TP670 SEALING TAPE ML-TECH PRO
|
|
|
|
|
TP670 750 Pa, MF1 & BGR, UV |
TP655 900 Pa, MF1 & BGR, UV |
TP654 1050 Pa, MF1 & BGR, UV |
Nowe produkty stopniowo zastąpią dotychczas stosowane taśmy wielofunkcyjne TP650, TP652 oraz taśmy do spoin TP600, TP610, TP603 i TP300.
źródło: illbruck






