Konglomerat kwarcytowy – nowy sposób na wykończenie parapetów
Konglomerat kwarcytowy – nowy sposób na wykończenie parapetów

Parapety to niedoceniane elementy wystroju, za sprawą których jesteśmy w stanie nadać wnętrzu charakter oraz elegancki i estetyczny wygląd. Przy wyborze tego rodzaju produktów, należy jednak pamiętać, że muszą one łączyć dwie funkcje – estetyczną i praktyczną. Trwałym i nowoczesnym rozwiązaniem będą zdobywające coraz większą popularność na rynku parapety z konglomeratu kwarcytowego.


TechniStone®Crystal Calacatta Silva

PARAPET Z KONGLOMERATU KWARCYTOWY – WŁAŚCIWOŚCI

Parapety są jednymi z najistotniejszych elementów wykończenia domu.  Materiał, z którego są wykonane musi wpasować się w stylistykę wnętrza, podkreślić jego charakter, a także spełniać szereg praktycznych funkcji. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, od parapetów wykonanych z PCV, po drewniane czy granitowe, ale to parapety z konglomeratu kwarcytowego są coraz chętniej wybierane przez klientów. Dlaczego?

Kupujący parapety wykonane z konglomeratu kwarcytowego doceniają je przede wszystkim za trwałość i odporność na zarysowania – w przeciwieństwie do na przykład parapetów PCV, pozostają one w nienaruszonym stanie dzięki domieszce żywicy, która wpływa na wytrzymałość materiału. Jeśli wykończymy parapety konglomeratem kwarcytowym, mamy także pewność, iż materiał będzie odporny na zmienne temperatury, sprawdzi się więc zarówno w kuchni jak i pokoju kąpielowy, czego nie zapewni nam parapet wykonany na przykład z naturalnego drewna.

 

Parapety wykonane z konglomeratu kwarcytowego, w odróżnieniu od takich materiałów jak na przykład konglomerat marmurowy, czy granit nie wchłaniają wody i są wysoce plamoodporne, co z pewnością docenią miłośnicy roślin doniczkowych. Dodatkowo, co istotne ze względów estetycznych, parapety te są odporne na działanie promieni słonecznych, więc barwa parapetu pozostaje taka sama przez cały czas użytkowania.

PARAPET Z KONGLOMERAU KWARCYTOWEGO – WYKOŃCZENIE

Niewątpliwym atutem parapetów wykonanych z konglomeratu kwarcytowego jest także szeroka gama kolorystyczna oraz różnorodność wykończenia. W portfolio TechniStone®, klienci mogą wybierać z pośród ponad 80 wzorów, od czystej bieli po kolory z użyleniami czy odcienie ciemnego antracytu. Wykończenie parapetów możliwe jest zarówno w wersji matowej, jak
i z połyskiem
, dzięki czemu można zastosować go w najbardziej wyszukanych aranżacjach. Każdy parapet wykonywany jest pod indywidualny wymiar podany przez klienta.  Istnieje też możliwość wykonania produktu niestandardowego, według projektu. Wszystkie parapety TechniStone® objęte są 10-letnią gwarancją producenta, co stanowi potwierdzenie, że materiał zostanie w naszym domu na długi czas.

 


TechniStone®, Crystal Diamond

 

 

źródło: Technistone Polska