Hotele w systemach ALUPROF
Hotele w systemach ALUPROF

Powstałe w ostatnich latach obiekty hotelowe hołdują nie tylko komfortowym rozwiązaniom, mającym uprzyjemnić pobyt użytkownikom, ale coraz częściej stają się perłami architektury. Aby uzyskać efekt synergii, projektanci świadomie sięgają po najwyższej klasy systemy aluminiowe. Oto przykłady europejskich TOP realizacji z wykorzystaniem rozwiązań lidera branży, firmy ALUPROF SA.

Design i funkcjonalność

Architekci projektujący luksusowe hotele prześcigają się w nadawaniu im nietuzinkowej formy przy jednoczesnym zapewnieniu użytkownikom najwyższych standardów. Obecne trendy w   rozwoju obiektów noclegowych są dopasowane do wymagań gości. Potrzeba wyróżnienia się w zakresie oferty, jak i samego designu wynika z dużej konkurencyjności na rynku usług hotelarskich. Realizację tych założeń w zakresie stolarki okiennej gwarantuje wykorzystanie systemów aluminiowych.

Aluprof

Po produkty ALUPROF sięgnęła jedna z największych i najbardziej znanych sieci hoteli. Luksusowe, pięciogwiazdkowe obiekty sygnowane logotypem Hilton, z wykorzystaniem aluminiowych systemów architektonicznych ALUPROF, powstają w całej Europie. Wśród ostatnich realizacji można wyróżnić hotele w Londynie, Kijowie czy Warszawie. W gronie rozwiązań aluminiowych zastosowanych w tych obiektach można wyróżnić system ściany słupowo ryglowej MB-SR50 N HI o podwyższonej izolacyjności termicznej. Doskonale sprawdza się on podczas konstruowania i wykonywania lekkich ścian osłonowych – płaskich typu zawieszanego i wypełniającego, a także dachów, świetlików. Kształty profili umożliwiają dobór profili słupów i rygli dających efekt zlicowania powierzchni poszczególnych elementów od strony wewnętrznej fasady. System MB-SR50N HI został gruntownie przebadany w Instytucie IFT Rosenheim uzyskując bardzo wysokie parametry techniczne.

Na szczególną uwagę zasługuje strefa izolacji termicznej systemu, w której zastosowano specjalne dwukomponentowe izolatory. Ich bazę stanowi izolator HPVC, umożliwiający dokładne prowadzenie mocowania podczas montażu na budowie. Na jego bocznych powierzchniach doklejono dodatkowe elementy z materiału elastycznego, co podwyższa izolacyjność termiczną i ogranicza ruch powietrza w przestrzeni oddzielającej wypełnienia elewacji. Złożony w ten sposób izolator pozwala zachować wygodę i dokładność montażu tradycyjnej fasady, zapewniając jednocześnie uzyskanie wysokich parametrów izolacji termicznej. Konstrukcja MB-SR50N HI umożliwia zastosowanie różnego rodzaju wypełnień, w tym także szkła wielkogabarytowego i szyb zespolonych dwukomorowych – mówi Bożena Ryszka, dyrektor marketingu i PR ALUPROF SA.

Lifestylowe podejście do wypoczynku i architektury

Połączenie nowoczesnych trendów w architekturze ze swobodą obcowania z nimi to cel, który realizują założyciele amerykańskiej sieci trzygwiazdkowych hoteli MOXY, sygnowanej logo Marriott International. W energiczny i zabawowy charakter obiektów MOXY doskonale wpisują się duże przeszklenia w systemach ALUPROF.

W hotelach m.in. Mediolanie, Yorku, Southampton, Berlinie czy Monachium zastosowano system okienno-drzwiowy MB-70US w wariancie z ukrytymi skrzydłami, niewidocznymi od zewnętrznej strony. Pozwala to uzyskać identyczny widok wszystkich kwater w ciągu sąsiadujących ze sobą okien stałych i otwieranych. Okna w systemie MB-70US posiadają efektywny system odprowadzania wody i wentylacji z komory szybowej oraz z komory pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą.

Z kolei w hotelu MOXY usytuowanym w Stanford wykorzystano wariant HI systemu MB-70, tj. z dodatkowymi wkładami izolacyjnymi wsuwanymi w profile. Zastosowanie takiego rozwiązania jest odpowiedzią na stale rosnące zapotrzebowanie inwestorów na energooszczędne materiały. Ciekawym elementem dekoracyjnym, stykającym się z oknami są zaprojektowane specjalnie dla tej inwestycji wykusze okienne, które poza funkcją ukrycia warstw ścian optycznie powiększają pomieszczenia.

Współpraca z wybitnymi architektami podczas powstawania prestiżowych obiektów hotelowych jest wyjątkowym doświadczeniem dla naszej firmy. Cieszymy się, że rozwiązania ALUPROF znajdują uznanie zarówno krajowych, jak i zagranicznych projektantów. Jako producent innowacyjnych systemów dla budownictwa możemy pochwalić się bogatym portfolio realizacji, ugruntowanym know-how oraz grupą specjalistów, którzy służą naszym kooperantom swoją ekspercką wiedzą. Dzięki temu jesteśmy postrzegani jako sprawdzony partner biznesowy na arenie międzynarodowej, a współpraca z nami jest gwarantem uzyskania najlepszych możliwych efektów – dodaje Bożena Ryszka, dyrektor marketingu i PR ALUPROF SA.

Lider branży i trendsetter

Z roku na rok przybywa prestiżowych realizacji hotelowych z wykorzystaniem produktów firmy ALUPROF. Mowa tu m.in. o hotelu Donaublick w austriackiej miejscowości Scheer, w którym zastosowano system MB-86 SI, charakteryzujący się doskonałą izolacyjnością termiczną czy Radisson Blu Béke Hotel w Budapeszcie, gdzie użyto systemu okienno-drzwiowego MB-86 ST, zewnętrznych drzwi harmonijkowych MB-86 Foldline, a także systemu stałych oraz wyposażonych w drzwi ścian działowych MB-45 OFFICE. W kolejnym obiekcie hotelowym, Vila do Conde w Portugalii, stolarkę zrealizowano w systemie MB-86. Z kolei elewacja IBIS Hotel w Londynie powstała na bazie ścian słupowo-ryglowych o wysokiej izolacyjności termicznej w systemie MB-TT50, a przeszklenia wykonano w systemie okienno-drzwiowym MB-59S, który dzięki wąskim ościeżnicom i słupkom, pozwala na efektowne zlicowanie powierzchni szklenia. Duże zainteresowanie systemami ALUPROF jest wynikiem dopasowania oferty do potrzeb architektów i inwestorów, którym zależy na prostocie aranżacji i najwyższej klasy designie.

 

źródło: ALUPROF SA