Aluminiowe puzzle. Nowe systemy fasadowe Reynaers
Aluminiowe puzzle. Nowe systemy fasadowe Reynaers
Wprowadzenie przez Reynaers Aluminium nowych ulepszonych systemów fasadowych CW 65-EF i CW 65-EF-SG, z profilami o zredukowanych gabarytach i zwiększonej izolacji termicznej, wyznacza nowe standardy w produkcji fasad elementowych współczesnych drapaczy chmur.

W maju 2009 roku Reynaers Aluminium wprowadził do swojej oferty najnowszy asortyment produktów z dziedziny fasad elementowych. Tym co wyróżnia systemy CW 65-EF i CW 65-EF-SG jest mniejsza widoczna szerokość wewnętrzna i zewnętrzna profili, poprawiona izolacyjność termiczna oraz krótszy czas montażu.

Wraz ze wzrostem zainteresowania energooszczędnym budownictwem, architekci i inwestorzy z większą niż kiedykolwiek dotąd uwagą przyglądają się oferowanej przez fasadę elementową możliwościom kontrolowania warunków termicznych w pomieszczeniach. Zdaniem Macieja Przybylskiego, Prezesa Reynaers Polska, dodanie asortymentu ulepszonych systemów CW 65-EF i CW 65-EF-SG do oferowanego przez Reynaers wachlarza produktów, umożliwi architektom i producentom znacznie większą swobodę twórczą:. „Nowe systemy są uzupełnieniem pozostałej części istniejącego asortymentu ścian osłonowych Reynaers: CW 50, CW 60 i CW 86. Zaoferowaliśmy rynkowi kolejne przyjazne dla środowiska rozwiązanie”.

Elementy układanki CW 65-EF

Fasada elementowa (EF – element facade) oferuje wiele korzyści w przypadku budowania wysokościowców. Nie chodzi tylko o to, że produkty, łącznie z uszczelkami, szybami i elementami mocującymi, mogą być całkowicie wyprodukowane w warsztacie. Złożenie całej fasady przypomina układanie puzzli – na samym placu budowy ogranicza się do wstawienia w odpowiednie miejsca skompletowanych części, przy użyciu wcześniej zamontowanych elementów mocujących. Ta technika pozwala na znaczne skrócenie czasu montażu fasady i zredukowanie niezbędnej liczby montażystów do minimum.

Obok systemu CW 86-EF nowy produkt CW 65-EF stanowi doskonałe uzupełnienie oferty ścian osłonowych Reynaers. Posiada stabilny profil, który pozwala wyprodukować moduły o maksymalnych wymiarach 1600 x 3700 mm. Dla architektów ogromną zaletą będzie smukłość profili: widoczna szerokość aluminiowych profili od zewnątrz i wewnątrz to zaledwie 65 mm, co znacznie zwiększa walory estetyczne i funkcjonalne obiektu.

System CW 65-EF z listwami przyszybowymi to zunifikowane rozwiązanie fasady elementowej. Moduły składają się z izolowanej ościeżnicy, szklonej od zewnątrz wąską listwą przyszybową, która akcentuje kontur poszczególnych paneli. Wąskie uszczelki zapewniają minimalną – 9 mm – szerokość pomiędzy modułami fasady.

Dodatkowa uszczelka termiczna między przeszkleniem a izolatorem profilu zwiększa parametry izolacyjności konstrukcji tak, że wartość Uf zredukowana została do 2,54 W/m2K. Istnieje możliwość zastosowania w fasadzie elementów otwieranych z systemu CW 50 o maksymalnych wymiarach: do 2000 x 1600 mm (180 kg) lub 2500 x 1350 mm (180 kg) dla okien wychylnych na zewnątrz oraz do 2000 x 1500 mm (200 kg) dla okien wysuwanych równolegle. System CW 65-EF może być zastosowany z szybą o grubości od 4 mm do 36 mm i maksymalnym ciężarze 300 kg.

Dodatkowe puzzle CW 65-EF-SG

Dla bardziej wymagających inwestorów Reynaers oferuje system CW 65 EF-SG (SG – structural glazing) – wariant ze szkleniem strukturalnym. Mimo że szerokość konstrukcji aluminiowej od strony wewnętrznej wynosi 65 mm, to widoczne połączenie między dwiema szybami po stronie zewnętrznej wynosi zaledwie 16 mm. Rozwiązanie to daje możliwość uzyskania całkowicie płaskiej fasady od zewnątrz budynku. W tym przypadku szkło klejone jest strukturalnie do profili anodowanych umieszczonych bezpośrednio w ramie, co redukuje liczbę niezbędnych komponentów i dodatkowo skraca czas produkcji. Grubość zastosowanego wypełnienia może się wahać w granicach od 4 do 40 mm przy maksymalnym ciężarze 250 kg.

CW 65-EF – charakterystyka techniczna
Grubość szyby od 4 do 36 mm
Maksymalny rozmiar elementu 1600 x 3700 mm
Maksymalny ciężar szyby 300 kg
Przekrój poziomy 2 warianty: standardowa szerokość: 65 mm; z zastosowaniem drenażu kaskadowego: 75 mm
Izolacyjność termiczna Wartość Uf od 2,54 do 2,91 W/m2K
UCw = 1,60W/m2K ze szkleniem Ug o wartości 1,1W/m2K

CW 65-EF-SG – charakterystyka techniczna
Grubość szyby od 4 do 40mm
Maksymalny rozmiar elementu 1600 x 3700 mm
Maksymalny ciężar szyby - 250 kg
Przekrój poziomy 2 warianty: standardowa szerokość: 65 mm; z zastosowaniem drenażu kaskadowego: 75 mm
Izolacyjność termiczna Wartość Utj od 7,6 to 10 W/m2K
UCw = 1,60W/m2K ze szkleniem Ug o wartości 1,1W/m2K