LogiKal 11.4 – przyszłość jest teraz w Twoich rękach
LogiKal 11.4 – przyszłość jest teraz w Twoich rękach

Rok 2020 bez wątpienia upłynie pod znakiem długo wyczekiwanej, kolejnej edycji programu LogiKal 11.4. Wersja ta jest odpowiedzią na potrzeby rynku i użytkowników. Pod delikatnie odświeżonym interfejsem kryje się funkcjonalne narzędzie naszpikowane nowinkami ułatwiającymi i jeszcze bardziej przyspieszającymi codzienną pracę.

Sprawujący pieczę nad rozwojem developerzy tym razem „wzięli na warsztat” sugestie i życzenia płynące z najważniejszego źródła, czyli od tych, którzy pracują z LogiKalem na co dzień. Proces projektowania konstrukcji może być efektywniejszy już od samego początku, dzięki wyczekiwanej możliwości importu siatki z dowolnej pozycji. Nie ma tu ograniczeń ze względu na rodzaj systemu, siatka fasady może zostać wykorzystana w systemie okienno-drzwiowym i odwrotnie.

Nie ma dobrych okien, drzwi i fasad bez dobrego szklenia. Mnogość dostępnych na rynku rozwiązań pozwala tworzyć rozbudowane, specjalistyczne bazy wypełnień, a ich uporządkowanie i współdzielenie wewnątrz firmy jest niezwykle proste w wersji 11.4. Szkła z własnej bazy danych mogą być z łatwością zaimportowane do listy obiektowych i dostosowane do wymagań konkretnego projektu. Co więcej, pojawiła się możliwość kategoryzacji na liście, dzięki czemu czas potrzebny na odnalezienie potrzebnego pakietu skraca się do minimum.

Projektowanie drzwi to obecnie dużo więcej niż tylko wybór odpowiednich profili. Dbałość o bezpieczeństwo, funkcjonalność i prostotę sprawiły, że tym właśnie konstrukcjom poświęcono dużo uwagi i wprowadzono liczne innowacje konstruowania. Przykładowo dołożona funkcja drzwi ewakuacyjnych pozwala na określenie kierunku ewakuacji na wszystkich rysunkach, a także umieszczenia numerów certyfikatów w specyfikacji.

Najnowsze rozwiązania w LogiKal 11.4 to także ukłon w kierunku technologów. Od tej pory program rozpoznaje próg jako profil i automatycznie dodaje na nim obróbki. W razie potrzeby, można dodać własne obróbki i rozwiązania (np. specjalne profile) pod progiem. Natomiast w zabudowach witrynowych długości modyfikatorów ramy i słupków okiennych mogą być definiowalne niezależnie od długości profilu, do którego są przykręcane.

Dobór okuć drzwiowych i okiennych to kwestia delikatna, a możliwa liczba kombinacji jest prawie nieograniczona. Wszyscy użytkownicy mogą mieć dostęp do tych samych rozwiązań standardowych, ponieważ każdą konfigurację można zapisać i używać we wszystkich projektach jako predefiniowaną. Nazewnictwo jest w pełni dowolne, a edycja części (np. zamków, klamek, czy zawiasów) dostępna, gdy tylko potrzeba.

Nowe funkcje LogiKala 11.4 wspierają na wiele sposobów: pomagają w ustandaryzowaniu projektowanych konstrukcji, zoptymalizowaniu zarządzania materiałem i oszczędności czasu. Także i w bardziej wymagających konstrukcjach, jakimi są drzwi podnośno-przesuwne. Popularne HS-y narożne mogą być już bez przeszkód wyceniane i produkowane. Okucia inne niż zapewnione przez systemodawcę? Nie ma problemu. Bezpośrednio po wyborze schematu konstrukcji następuje wybór dostawcy okuć[1].

Innowacje nie ominęły projektowania konstrukcji fasadowych, gdzie można zaoszczędzić dużo czasu przy użyciu nowej funkcji jaką jest wielokrotne pozycjonowanie podpór i ich automatyczne rozmieszczenie, zgodnie z określonymi wcześniej odległościami. Obustronne załamania np. dziewięćdziesiąt stopni, przy wykorzystaniu dedykowanego do tego profilu słupa, sprowadzają się do zaledwie kilku kliknięć. 

Proces ofertowania wzbogaca się jeszcze bardziej zyskując dodatkową przejrzystość. W wariantach progów i okuciach okiennych można dodawać swoje teksty, które po aktywacji w ustawieniach stają się widoczne na każdej ofercie. Ale to nie wszystko, ponieważ automatycznie zaciągane do tej pory opisy konstrukcji stały się edytowalne na etapie generowania wydruku.

Wymienione powyżej funkcjonalności, to zaledwie jedne z wielu dostarczonych razem z najnowszą wersją programu LogiKal 11.4. Te i wiele innych zostało przedstawionych na darmowym Webinarium, które miało miejsce w grudniu 2019. Ze względu na duże zainteresowanie zostanie ono powtórzone już 09.01.2020 r. Linki do zapisów będą się znajdować na stronie firmy Orgadata, jak również newsletter w formie interaktywnego samouczka ze wszystkich wprowadzonych nowości.

 


[1] Dostępność funkcji jest zależna od systemu profili.

 

źródło: Orgadata

OKNO 4/2019