elumatec SBZ 628- bezkonkurencyjne centrum do obróbki i cięcia profili aluminiowych
elumatec SBZ 628- bezkonkurencyjne centrum do obróbki i cięcia profili aluminiowych

Najnowocześniejsze centrum do obróbki profili aluminiowych- SBZ 628 zostało opracowane i jest produkowane w Mühlacker przez firmę elumatec. Jest to centrum najnowszej generacji pozwalające na zoptymalizowanie i zautomatyzowanie wszystkich procesów obróbczych w aluminium.

Producenci coraz częściej planują postawić  strategiczny krok w przyszłość podążając w kierunku automatyzacji procesów. W rezultacie ich największym priorytetem staje się uzyskanie maksymalnie wysokiej efektywności z zachowaniem jak najwyższej precyzji, gdzie  zadanie ludzi ogranicza się do nałożenia profili oraz nadzoru pracy maszyny. Różnorodność rozwiązań systemów aluminiowych,  kreowanie innowacyjnych rozwiązań i technologii w branży okienno-drzwiowej wymusza na producentach stosowanie wysokowydajnych i gwarantujących dobrą jakość maszyn.

Dla kogo przeznaczone jest  SBZ 628?

Centrum przelotowe SBZ 628 zapewnia maksymalną elastyczność w obróbce i cięciu profili aluminiowych i jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla firm zajmujących  się klasyczną produkcją okien, drzwi i fasad,  jak  również dla producentów branży przemysłowej, którzy są wytwórcami komponentów, np. w sektorze samochodowym, lotniczym czy meblarskim.  Jest to doskonałe centrum zwłaszcza dla producentów aluminiowych systemów przesuwnych. W zależności od operacji  i gabarytów profili wydajność centrum pozwala na wyprodukowanie 60 kompletów drzwi w ciągu 8 godzin przez 1 zaledwie 1 operatora.

Co sprawia, że nowe centrum obróbcze-tnące jest tak atrakcyjne?

Centrum posiada szereg zalet, w tym inteligentne, opatentowane rozwiązania, dzięki którym sprosta nawet najtrudniejszym i najbardziej skomplikowanym  zadaniom obróbczym. SBZ 628 łączy w sobie zalety takie jak bezpieczeństwo produkcji, szybkość, ekonomiczność z niespotykaną  wszechstronnością.

Jest to sprawdzona koncepcja centrum przelotowego, w którym profil o długości do 10500 mm przemieszcza się przez centrum obróbcze. Rotacyjny moduł obróbczy  może zostać wyposażony nawet w 8 różnych narzędzi frezarskich  o dużej mocy 6 kW, co zapewnia ogromny zakres  możliwości obróbczych przy jednym sposobie nałożenia profila. Znaczny przekrój pola obróbczego ( 250x300mm) oraz odpowiednie zakresy przesunięcia osi modułu obróbczego ( 800 mm),  gwarantują możliwość obróbki również profili o dużych przekrojach i z dużą prędkością obróbczą

Moduł tnący został wyposażony w obracaną o 180 ° tarczę o średnicy do 650 mm, która  płynnie  wykonuje  niezbędne cięcia. Profil można nacinać z 3 stron. Obok cięć kątowych możliwe jest również wykonanie nacięć i podcięć ryglowo-słupkowych

Uniwersalny system mocowania zapewnia dokładne pozycjonowanie profili i dba o odpowiednie szybkości obróbek. Dociski rolkowe idealnie mocują najróżniejsze profile nawet o skomplikowanych geometriach, dzięki możliwości ich łatwej wymianie w maszynie.

Centrum  dysponuje dużym magazynem załadunkowym i rozładunkowym do 10 profili, dla zapewnienia stałego przepływu produkcji. Centrum zostało zaprojektowane także z myślą o operatorach. Przestronna kabina akustyczna, łatwo dostępne elementy obsługowe i konserwacyjne znacznie ułatwiają pracę. Sterowanie maszyną odbywa się za pomocą intuicyjnego programu eluCad dostarczanego przez siostrzana spółkę elumatec – firmę  elusoft GmbH

Optymalne wymiary, szerokie spektrum zastosowania centrum sprawiają, że jest ono niezastąpione w produkcji ślusarki aluminiowej a do tego całość obsługi wymaga tylko jednego operatora.

„Ilości stosowanej na rynku i zamawianej ślusarki aluminiowej nieproporcjonalnie i szybko wzrastają. To wszystko determinuje producentów do inwestowania w innowacyjne, efektywne rozwiązania. W obecnych czasach produkcja elementów ślusarki aluminiowej wymaga precyzji. Liczy się nie tylko wysoka wydajność i dokładność, ale także elastyczność.

 Centrum SBZ 628 pozwala producentom na szybkie dostosowanie się do coraz większych wymagań coraz bardziej świadomych klientów” - podsumował Waldemar Lis –Prezes Zarządu elumatec Polska

 

 

źródło: elumatec Polska 

OKNO 2/2018