Eko-Okna wśród Orłów „Rzeczpospolitej”
Eko-Okna wśród Orłów „Rzeczpospolitej”

- Nagrodzone firmy rosną szybciej niż cała gospodarka – takie komentarze dało się słyszeć po gali wręczenia nagród Orły „Rzeczpospolitej”.

Rzeczpospolita już po raz dwudziesty przygotowała zestawienie 500 największych, polskich przedsiębiorstw. Lista 500 opracowywana jest na podstawie kopii sprawozdań finansowych oraz ankiet zawierających dane finansowe. Z samego tylko rankingu można wyczytać w jakim stopniu w ciągu roku rozwinęła się dana spółka, jaki wynik finansowy osiągnęła, jakie poniosła nakłady na wynagrodzenia czy inwestycje. Eksperci opracowujący ranking biorą także pod uwagę zmianę przychodów firm oraz udział eksportu w sprzedaży.

Spółka Eko-Okna, która od kilku lat ma stałe miejsce w rankingu, w tym roku uplasowała się na wysokiej, 315. pozycji. W porównaniu z rokiem poprzednim przychody spółki wzrosły o 45%. Nic więc dziwnego, że spółka otrzymała także nominację do Orłów „Rzeczpospolitej”. W kategorii „firmy produkcyjne” o najwyższe trofeum walczyła z czterema innymi firmami. – Miłym zaskoczeniem było to, że nagroda główna powędrowała właśnie w nasze ręce. W ostatnich latach rozwinęliśmy się w każdej dziedzinie i cieszymy się, że nasza praca jest dostrzegana i nagradzana. Mówiąc „nasza praca” mam na myśli pracę tysięcy osób, naszych partnerów handlowych, współpracowników i pracowników. To im wszystkim przede wszystkim należą się gratulacje – mówi Adam Rybak, prezes Eko-Okna S.A., który w imieniu firmy odebrał statuetkę.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 18 czerwca w Warszawie, statuetki wręczono w czterech kategoriach. Oprócz Prezesa Eko-Okien (kategoria „firmy produkcyjne”) najwyższe trofeum odebrali Prezesi takich firm jak Grupa Warta (kategoria „usługi finansowe”), eobubie.pl S.A. (kategoria „handel i usługi niefinansowe”) oraz Sii sp. z o.o. (kategoria „nowe technologie”).

- Każda z edycji listy jest przyczynkiem do refleksji nad pozycją polskiej gospodarki także na niwie światowej – podkreśla prof. Andrzej K. Koźmiński, twórca Akademii Leona Koźmińskiego, członek kapituły. – Firmy te w roku 2017 rosły szybciej niż cała gospodarka, szczególnie liderzy – dodawali organizatorzy. Gali, podczas której wręczono Orły „Rzeczpospolitej”, towarzyszyły nagrody dla laureatów IV edycji rankingu Indeks Patriotyzmu Gospodarczego.

 

źródło: Eko-Okna