W miejscowości Świebodzice firma Metal Plast otworzyła zakład do przetwarzania postprodukcyjnych odpadów PVC. Wydajność inwestycji wynosi 2500 ton w ciągu miesiąca.
Prognozy na rok 2018 zakładające dynamiczny rozwój branży stolarki otworowej na rynku krajowym oraz wzrost eksportu na rynki zagraniczne, a co za tym idzie, rosnące oczekiwania partnerów działających w branży, okazały się jasnym sygnałem, by firma zdecydowała się poszerzyć swoją działalność. Metal-Plast od ponad 20 lat zapewnia wsparcie w realizacji planów biznesowych, inwestując w nowoczesny i coraz efektywniejszy recykling PVC. Kluczowe w działalności firmy są wysokie standardy obsługi, zaś wizytówką są: jakość usług i produktów na europejskim poziomie. Nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz urządzenia przemysłowe wchodzące w skład rozbudowanych linii recyklingowych potwierdzają w praktyce ideę funkcjonowania firmy.
Wyposażenie firmy Metal-Plast to 16 500 koszy (w stałym obrocie) oraz 130 kontenerów. Dzięki temu firma wspiera klientów przez cały rok. Doskonale radzi sobie w okresie wzmożonej produkcji, gdy partnerzy oczekują szybkiego uprzątnięcia odpadów z terenu zakładu, jak również poza sezonem, gdy produkcja jest mniejsza, ale zapotrzebowanie na wysokiej jakości usługi pozostaje takie samo.
Dzięki bieżącej analizie rynkowej i umiejętności dostosowania się do rosnących potrzeb klientów, Metal-Plast jest gwarantem dla partnerów biznesowych, oferującym współpracę na dogodnych warunkach finansowych, co przekłada się na stabilną cenę odpadu, a także szybkie rozliczenia.
W jaki sposób przebiega recykling PCV w firmie Metal-Plast?
– Transport odpadu w specjalnych kontenerach do dużych gabarytów bądź w koszach;
– Kruszenie oraz mielenie odpadu w celu rozdrobnienia;
– Separacja odpadu;
– Odseparowanie piasku i metali
– Oddzielenie reszty materiałów, w tym gumy oraz aluminium;
– Regranulacja przemiału i czyszczenie na 250 mikronów;
– Dostarczenie produktu klientom w workach BIG-BAG albo transport samochodami ciężarowymi SiloTruck.
źródło: Metal Plast
OKNO 4/2018