Nowy zakład recyklingu PVC Metal Plast
Nowy zakład recyklingu PVC Metal Plast

W miejscowości Świebodzice firma Metal Plast otworzyła zakład do przetwarzania postprodukcyjnych odpadów PVC. Wydajność inwestycji wynosi 2500 ton w ciągu miesiąca.

 Prognozy na rok 2018 zakładające dynamiczny rozwój branży stolarki otworowej na rynku krajowym oraz wzrost eksportu na rynki zagraniczne, a co za tym idzie, rosnące oczekiwania partnerów działających w branży, okazały się jasnym sygnałem, by firma zdecydowała się poszerzyć swoją działalność. Metal-Plast od ponad 20 lat zapewnia wsparcie w realizacji planów biznesowych, inwestując w nowoczesny i coraz efektywniejszy recykling PVC. Kluczowe w działalności firmy są wysokie standardy obsługi, zaś wizytówką są: jakość usług i produktów na europejskim poziomie. Nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz urządzenia przemysłowe wchodzące w skład rozbudowanych linii recyklingowych potwierdzają w praktyce ideę funkcjonowania firmy.

 Wyposażenie firmy Metal-Plast to 16 500 koszy (w stałym obrocie) oraz 130 kontenerów. Dzięki temu firma wspiera klientów przez cały rok. Doskonale radzi sobie w okresie wzmożonej produkcji, gdy partnerzy oczekują szybkiego uprzątnięcia odpadów z terenu zakładu, jak również poza sezonem, gdy produkcja jest mniejsza, ale zapotrzebowanie na wysokiej jakości usługi pozostaje takie samo.

 Dzięki bieżącej analizie rynkowej i umiejętności dostosowania się do rosnących potrzeb klientów, Metal-Plast jest gwarantem dla partnerów biznesowych, oferującym współpracę na dogodnych warunkach finansowych, co przekłada się na stabilną cenę odpadu, a także szybkie rozliczenia.

 W jaki sposób przebiega recykling PCV w firmie Metal-Plast?

 – Transport odpadu w specjalnych kontenerach do dużych gabarytów bądź w koszach;

 – Kruszenie oraz mielenie odpadu w celu rozdrobnienia;

 – Separacja odpadu;

 – Odseparowanie piasku i metali

 – Oddzielenie reszty materiałów, w tym gumy oraz aluminium;

 – Regranulacja przemiału i czyszczenie na 250 mikronów;

 – Dostarczenie produktu klientom w workach BIG-BAG albo transport samochodami ciężarowymi SiloTruck.

 

 

źródło: Metal Plast

OKNO 4/2018