Produkcja szyb zespolonych z komfortem i stylem
Produkcja szyb zespolonych z komfortem i stylem

W 2005 roku Todor Stoyadinov i Svetoslav Peichev założyli Uyut Stil, co oznacza "Komfort i styl" w języku bułgarskim. Mała firma znajduje się w stolicy Sofii i produkuje okna z podwójnymi szybami z bardzo dużą prędkością. Co to jest Uyut Stil: Dwa zakłady produkcyjne, 100 pracowników, obrót w wysokości czterech milionów euro oraz maszyny i oprogramowanie od LiSEC.

Do 2017 roku Uyut Stil zajmował się głównie produkcją okien PCV, rolet i moskitier. Wymagane okna z podwójnymi szybami, które otrzymali od czterech różnych dostawców. Stoyadinov: "W szczycie sezonu czas dostawy stał się poważnym problemem, a jakość dostaw pogorszyła się. Nadszedł czas, kiedy powiedzieliśmy: wykonamy okna z podwójnymi szybami ".

Pierwotnie obaj właściciele zamierzali kupić używaną linię IG od LiSEC - ale w tamtym czasie żadna z nich nie była dostępna. "Więc spojrzeliśmy na FitLine na wystawie w Turcji i byliśmy przekonani: to jest nasz najlepszy wybór dla nas". FitLine jest ich jedynym nowym sprzętem od LiSEC - wszystkie inne maszyny, linia do cięcia ESL-RS, maszyna do gięcia i wytłaczarka butylowa noszą markę LiSEC, ale są już wcześniej używane.

Głównym powodem, dla którego Uyut Stil zdecydował się na instalacje LiSEC było to, że LiSEC oferuje rozwiązania dla każdej operacji technologicznej w obróbce szkła. "Jesteśmy przekonani, że strategia" wszystko z jednego źródła "jest lepsza - zapewnia to, że wszystkie maszyny będą tej samej jakości i że interfejsy będą działały sprawnie. Oczywiście, patrzyliśmy na samochody innych producentów, ale nie są one takiej jakości, jeśli mnie pytasz "- mówi Stoyadinov.

Jeśli obecny pozytywny trend w biznesie się utrzyma, Uyut Stil zainwestuje w kolejną linię produkcji okien z podwójnymi szybami - i ponownie będzie współpracować z LiSEC. Zakupiono działkę pod rozbudowę produkcji. "Zapotrzebowanie na szkło wysokiej jakości szybko rośnie - szczególnie w przypadku szkła powlekanego. Widzimy również silny trend w zakresie szkła laminowanego i zastanawiamy się nad inwestowaniem w tym obszarze. Powinniśmy i będziemy inwestować w automatyzację, ponieważ trudno jest znaleźć wykwalifikowanych pracowników "- mówi Stoyadinov. Obawia się, że może to spowolnić tempo wzrostu.

Używane maszyny LiSEC: GLASTRONiC

Ponad rok temu firma LiSEC kupiła firmę GLASTRONiC od grupy Jüllich, w celu zakupu, modyfikacji i odsprzedaży używanych maszyn LiSEC. Promowanie pracy z używanymi maszynami jest ważną częścią strategii rozwoju LiSEC. Poza handlem używanymi produktami GLASTRONiC zajmuje się produkcją regałów do transportu i dostarczania szkła i zatrudnia 25 pracowników. Więcej informacji można znaleźć tutaj: www.glastronic.lisec.com .

 

źródło: Lisec