Szyby na upalne dni. Jak osiągnąć komfort termiczny w lecie
Szyby na upalne dni. Jak osiągnąć komfort termiczny w lecie

Sierpień to jeden z najbardziej upalnych miesięcy w ciągu roku - wskaźniki temperatury nierzadko przekraczają 35 stopni, co znacząco wpływa na nasze samopoczucie i funkcjonowanie. Upalne dni są wyjątkowo uciążliwe dla osób przebywających w mieście, zwłaszcza w wielopiętrowych, nasłonecznionych budynkach skierowanych na południe lub zachód.

Montaż szyb o niskim współczynniku Solar Factor zapobiega przegrzewaniu się wnętrz, zmniejsza również konieczność eksploatacji klimatyzacji, co przyczynia się do oszczędności energii.

Powłoka chroniąca przed słońcem

Szyby najnowszej generacji, np. SGG PLANISTAR SUN są zaprojektowane w ten sposób, by zapewnić optymalny komfort termiczny przez cały rok, przy jednoczesnym zachowaniu korzystnego bilansu energetycznego budynku. Zbudowana z cienkich warstw powłoka odbija znaczącą część promieni słonecznych, dzięki czemu nawet podczas największych upałów wnętrza pomieszczeń nie ulegają przegrzaniu. Co istotne - szyby te zapewniają wysoką przenikalność światła (współczynnik TL na poziomie 71%), dzięki czemu wnętrza są jasne i doskonale doświetlone. Powłoka SGG PLANISTAR SUN występuje wyłącznie w szybach zespolonych – zarówno w oknach jedno jak i dwukomorowych. 

Wygoda użytkowania

Wielkogabarytowe przeszklenia: okna o dużej powierzchni, świetliki, oranżerie czy ogrody zimowe to wymagająca przestrzeń do utrzymania w czystości. Powłoka SGG PLANISTAR SUN dostępna jest w szybie zespolonej wraz z SGG BIOCLEAN+ – najjaśniejszym szkłem samoczyszczącym na rynku. Usuwanie zanieczyszczeń nagromadzonych na jego zewnętrznej powierzchni odbywa się dzięki działaniu promieni UV zawartych
w świetle dziennym oraz wody. Szyby te charakteryzują się również bardzo estetycznym wyglądem, prezentując wierny obraz odbijanych i widocznych przez szybę przedmiotów. 

Pakiet całorocznych korzyści

Współczynnik przenikania ciepła Ug  dla szyb dwuszybowych  z powłoką SGG PLANISTAR SUN wynosi 1,0W/m²K, a dla szyb trzyszybowych wynosi nawet 0,5 W/m2K.  Pozwala to na utrzymanie komfortowej temperatury w zimie. Ale to nie wszystko - produkt  zapewnia komfort termiczny również podczas upalnych dni. Łukasz Biel, Kierownik Rozwoju Rynku Windows firmy Saint-Gobain Building Glass Polska wyjaśnia:  Szyby z powłoką SGG PLANISTAR SUN to doskonała propozycja dla rynku mieszkaniowego dla dużych przeszkleń szczególnie od strony południowej i zachodniej, które nie posiadają  żadnych mechanizmów zacieniających i które narażone są na bezpośrednie działanie słońca (brak zadaszeń/balkonów bezpośrednio nad oknami). Szyba trzyszybowa CLIMATOP PLANISTAR SUN  przepuszcza zaledwie 35%  bezpośredniego promieniowania słonecznego dzięki czemu pomieszczenia nie będą przegrzane.

SGG PLANISTAR SUN to nowoczesne, wydajne energetycznie rozwiązanie, zapewniające  komfort termiczny  i doświetlenie światłem naturalnym przez cały rok.  

 

źródło: Saint-Gobain Building Glass Polska