Ciepło, cieplej, najcieplej…okna Thermic 90
Ciepło, cieplej, najcieplej…okna Thermic 90

Podążając za modnym w ostatnim czasie tematem energetycznej efektywności w budownictwie, coraz częściej chcemy wiedzieć, z jakim zużyciem energii, a w konsekwencji i jakimi kosztami powinniśmy się liczyć po budowie czy kupnie domu. Bardzo istotna jest więc świadomość, że największe zużycie energii wiąże się z ogrzewaniem, a największe straty ciepła (nawet 40%) wywołują nieszczelne okna.

Jednym z rozwiązań poprawiającym efektywność energetyczną domu jest zastosowanie energooszczędnych okien Thermic 90, dostępnych w ofercie OKNOPLAST-Kraków. Okna Thermic 90 wykonane są z 6-komorowego profilu o szerokości 90 mm. Między innymi dzięki temu współczynnik izolacyjności cieplnej „U” jest niższy nawet o 0,4 W/m2K w porównaniu z innymi oknami. W Thermic 90, podobnie jak w innych profilach OKNOPLAST-Kraków ścianki zewnętrzne są grubości 3 mm, a komory szerokości od 5 mm. W Thermic 90 zwiększona została jednak liczba komór.

Okno Thermic 90 wykonane zostało z 6-komorowego profilu, co przekłada się na zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do ogrzewania domu. Osiągnięcie najwyższych parametrów izolacji cieplnej możliwe jest również dzięki specjalnej konstrukcji okien oraz zastosowanej w ramie wkładce termicznej. Energooszczędne właściwości okna zapewnia również potrójny pakiet szybowy, który cechuje się takimi właściwościami jak:

  1. Szerokość 40-44 mm,
  2. Współczynnik przenikalności cieplnej szyby nawet U=0,6,
  3. Dwie komory wypełnione argonem.

Co więcej, zmniejszenie strat ciepła o ok. 10% oraz zminimalizowanie zjawiska roszenia szyb jest możliwe dzięki zastosowanej w oknach Thermic 90 specjalnej Termoramce ze stali szlachetnej.

Zaawansowany technologicznie pakiet trzech uszczelek wykonanych z materiału EPDM zastosowanych w oknie Thermic 90 zapewnia ochronę przed zimnem, wilgocią i przepływem powietrza. Gwarantuje również szczelność okien oraz izolację akustyczną. Do głównych cech okien Thermic 90 należą więc:

  1. Wysokie parametry izolacyjne,
  2. Klasyczne wzornictwo,
  3. Ochrona przed zimnem oraz wilgocią,
  4. Większa izolacja akustyczna,
  5. Obniżony współczynnik przenikania ciepła U o ponad 30%.

Istotny jest również fakt, że w przypadku okien Thermic 90, które wykonane są w najwyższej klasie profili „A”, kluczowy jest ich montaż. Powinien on zawierać takie czynności jak np. ocieplenie nadproży czy osadzenie parapetów, które także mają duży wpływ na ograniczenie strat ciepła
i podniesienie klasy energetycznej budynku.