Nowy wymiar zgrzewania profili PCW
Nowy wymiar zgrzewania profili PCW

 wprowadza na polski rynek najnowocześniejszą technologię zgrzewania opracowaną przez firmę Stürtz. To rozwiązanie okazało się absolutnym hitem podczas  targów  FensterBau Frontale 2016 w Norymberdze, gdzie odbyła się światowa premiera CONTOURLINE.  Zainteresowanie nową technologią przerosło najśmielsze oczekiwania niemieckich kooperantów. Zdumiewający efekt ciężkiej,  kilkumiesięcznej pracy zespołu specjalistów ze Stürtza  zachwycił wielu producentów stolarki okienno-drzwiowej.  Proces zgrzewania bezwypływkowego,  bo tym jest właśnie CONTOURLINE, pozwala na uzyskanie innowacyjnego  wyglądu zgrzewu o niespotykanej dotąd wąskiej spoinie.

Można się pokusić o stwierdzenie, że Stürtz zrewolucjonizował światowy rynek i nadał nowy trend w produkcji okien i drzwi z PCW.  Do tej pory nikomu nie udało się uzyskać tak dobrego wizualnie efektu przy zachowaniu najwyższej jakości produktu. 

Ponadto rozwiązanie proponowane przez elumatec  i Stürtz wyróżnia się  na tle podobnych produktów, zachowaniem dotychczas osiąganej wydajności zgrzewania w cyklu 2 minutowym.

W  nowej technologii CONTOURLINE głowice grzewcze zostały wyposażone w innowacyjny, opatentowany system prowadnic zamykających i blokujących możliwość wydostawania się wypływki na zewnątrz. Specjalny  system noży wciska wypływkę podczas jej formowania do wewnątrz profilu, przez co nie ma konieczności oczyszczania powierzchni. Nowe  prowadnice można  zainstalować na zgrzewarkach Compact Plus oraz Turbo S-Line  firmy Stürtz.

Dzięki temu rozwiązaniu jest możliwe zgrzewanie zarówno w technologii  CONTOURLINE oraz tradycyjnej na tej samej maszynie przy zachowaniu wydajności produkcji. Niewątpliwą zaletą jest także szybka i bezproblemowa wymiana prowadnic.

Najważniejszym aspektem najnowszej technologii jest fakt, że elumatec rozpoczął już sprzedaż maszyn na rynku krajowym. Ten największy dostawca maszyn do obróbki PCW i ALU planuje w najbliższym czasie zorganizowanie pokazu pracy maszyny w swojej siedzibie we Wrześni. Cykl prezentacji, wsparty będzie przez wiodących systemodawców, instytuty badania jakości okien, oraz przedstawicieli prasy branżowej.

„Pragniemy aby technologia bezwypływkowego zgrzewania stała się standardem jakości polskich producentów, którzy stali się, bądź dzięki tej technologii staną się, dostawcami tych designerskich okien na całą Europę i świat”, podsumowuje Waldemar Lis zapraszając jednocześnie na prezentacje Conturline do Wrześni, wszystkich zainteresowanych.

 

źródło: elumatec 

kwartalnik OKNO nr 3/2016