Niskoemisyjne  okna dachowe Roto
Niskoemisyjne okna dachowe Roto

Od 2 lat obowiązuje dyrektywa Unii Europejskiej 2002/91/WE, zgodnie z którą każdy nowy budynek musi mieć świadectwo energetyczne, tzw. paszport energetyczny. Wprowadzenie tej dyrektywy ma na celu poprawienie standardu energetycznego budynków. Od roku 2009 paszporty energetyczne będą wymagane nie tylko w przypadku obiektów nowo wznoszonych ale również już istniejących. Każda osoba, która będzie zamierzała kupić lub wynająć dom czy mieszkanie, będzie mogła na podstawie informacji zawartych w paszporcie energetycznym, obliczyć ile będzie ją kosztowało ogrzanie budynku. Co za tym idzie, budynki nieocieplone, o dużej energochłonności, będą tracić na wartości. Jest to szczególnie istotne jeśli wziąć pod uwagę stale rosnące ceny energii. Warto zatem inwestować w poprawienie izolacyjności budynków. Każde z okien dachowych produkowanych przez Roto spełnia wymagania norm europejskich dotyczących oszczędności energii.

Dla szczególnie wymagających inwestorów opracowano okno niskoemisyjne. Okno niskoemisyjne o oznaczeniu 849N zostało stworzone z myślą o zastosowaniu w budownictwie pasywnym i charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem izolacji cieplnej od 1,0 W/(m2K) dla całego okna. Takie właściwości termoizolacyjne uzyskano dzięki zastosowaniu potrójnego pakietu szybowego wypełnionego kryptonem oraz bloku termoizolacyjnego „WD”, który poprawia izolację termiczną ościeżnicy okna. Okno 849N nie tylko ogranicza do minimum ubytki ciepła, ale również izoluje pomieszczenie przed dopływem ciepła z zewnątrz w upalne dni. Dzięki powłoce z metali szlachetnych okna niskoemisyjne Roto chronią mieszkańców przed szkodliwymi falami elektromagnetycznymi, redukując ich wpływ o ponad 90%. Okna te znajdują zastosowane m.in. w domach położonych w bezpośrednim sąsiedztwie silnych nadajników radiowych i GSM. Dla większego komfortu użytkowania szybę okna pokryto powłoką pyrolityczną, która zapobiega pojawianiu się rosy lub lodu na zewnętrznej stronie szyby.

Okno 849N jest oknem uchylno-obrotowym z podwójnym systemem otwierania: obrotowym w ¾ wysokości okna i w pozycji uchylnej u góry okna. Okno to łączy w sobie przemyślaną niemiecką technologię, optymalną izolację cieplną oraz wygodną obsługę jedną wielofunkcyjną klamką.  Jest produkowane w 2 wersjach: z drewna lub z PVC. To najwyższy z modeli okien oferowanych przez Roto i jednocześnie najbardziej zaawansowany technicznie produkt niemieckich inżynierów.

Zalety w skrócie: - współczynnik izolacji cieplnej Uw = 1,0 W/(m2K) - 3-szybowe szklenie zapewnia ochronę przed stratami ciepła - odbija fale elektromagnetyczne - dedykowane do budownictwa pasywnego i energooszczędnego - funkcja uchylna i obrotowa (¾ wysokości) obsługiwana jedną, wielofunkcyjną klamką - fabrycznie wbudowany blok termoizolacyjny WD.