Piloty do bram wjazdowych od BFT Polska
Piloty do bram wjazdowych od BFT Polska

Wiele możliwości zamkniętych w jednym urządzeniu. Bezpieczeństwo, dobry zasięg i kompatybilność – to charakterystyka pilota idealnego. Takie są 4-kanałowe piloty MITTO produkowane przez BFT Polska.

Sprawna komunikacja jest niezwykle ważna. Ten wyświechtany slogan nabiera nowego znaczenia. Zwłaszcza, gdy w dłoni trzymamy urządzenie umożliwiające swobodną „rozmowę” z otoczeniem domu i posesji. Dzięki pilotom MITTO bez problemu wydamy polecenie bramie wjazdowej i garażowej. Możemy nawet włączyć oświetlenie przed domem i opuścić rolety w oknach. A to wszystko za sprawą wielozadaniowego, miniaturowego sprzętu.

Maksymalna funkcjonalność w miniaturowej formie

Do pełnego zautomatyzowania bramy, oprócz siłowników, potrzebne są akcesoria zdalnego sterowania. Te najpopularniejsze to oczywiście piloty. Mogą mieć różną liczbę przycisków. Z naciśnięciem jednego z nich, możemy zamknąć i otworzyć bramę, podnieść roletę czy nawet podlać ogród, niezależnie od tego czy jesteśmy już w domu czy będziemy niebawem. Pilot to najbliższy domownikowi element automatyki bramy. Istotna jest więc nie tylko jego funkcjonalność, lecz także estetyka. Za sprawą produktów BFT zwyczajny pilot do otwierania wrót wjazdowych czy garażu, zamienił się w gadżet, którym każdy chciałby się pochwalić. Niewielki, ale stylowy, zawieszony jako brelok przy kluczykach, nie umknie ludzkim spojrzeniom.

VINEYARD, CLEAR ICE i SUNRISE to tylko niektóre kolory pilotów dostępne w ofercie BFT – Nowe piloty występują tylko w wersji czterokanałowej. Są w pełni zgodne z drogą radiową CLONIX i kompatybilne ze starymi pilotami serii MITTO. Przyciski, a także część obudowy, wykonana jest z materiału typu SOFT TOUCH. Dioda LED, sygnalizująca działanie pilota, po naciśnięciu guzika, świeci na niebiesko. Równolegle z pilotami do oferty BFT, wprowadzone zostały również klipsy mocujące. Można je zamontować na stałe (do ściany lub deski rozdzielczej) lub tymczasowo (do paska lub osłony przeciwsłonecznej w samochodzie). Klipsy mogą być także stosowane do pilotów MITTO B2 i MITTO B4 – tłumaczy Tomasz Grzechnik, ekspert firmy BFT. 

Różne tryby sterowania

Bramą wjazdową lub garażową wyposażoną w napęd elektryczny można sterować na kilka sposobów. Zasięg pilotów obsługujących bramy może wynosić od 50 do 200 m. Jest on jednak uzależniony od warunków, w jakich ma pracować urządzenie.  – Kod dynamicznie zmienny to unikalna technologia, w którą wyposażone są piloty BFT. Bezpieczeństwo jakie zapewnia technologia dynamicznej zmiany kodu uniemożliwia jakąkolwiek ingerencję z zewnątrz, a co za tym idzie skopiowanie kodu nadajnika. W praktyce oznacza to, że za każdym razem, kiedy naciśniemy przycisk sterujący, kod wynikowy przesyłany drogą radiową, ulega zmianie i może zostać zidentyfikowany tylko i wyłącznie przez radioodbiornik – tłumaczy Tomasz Grzechnik, ekspert firmy BFT. 

Piloty do automatycznej obsługi bram wysyłają sygnał radiowy, który jest odbierany przez odbiornik fal znajdujący się w centrali sterującej siłownikiem. Centrala pozwala zwykle na wybranie trybu, w jakim będzie działała brama. Najczęściej spotykany to automatyczny lub tzw. tryb „krok po kroku”. Za sprawą trybu automatycznego możemy regulować czas zamykania bramy – naciśnięcie guzika otwiera bramę, a jej zamknięcie następuje po upływie czasu wybranego i ustawionego wcześniej w centrali sterującej. W przypadku trybu „krok po kroku” pierwsze naciśnięcie przycisku na pilocie otwiera bramę, drugie ją zatrzymuje, a trzecie zamyka. 

 

źródło: BFT Polska