LogiKal® - wygodne projektowanie i dokładna kalkulacja
LogiKal® - wygodne projektowanie i dokładna kalkulacja

Rynek niesie wiele zmian i zmusza do współzawodnictwa - są to elementy, którym trzeba codziennie stawiać czoła. W takich sytuacjach dobrze jest mieć zaufanego partnera, w postaci profesjonalnego oprogramowania do projektowania.

LogiKal® to program komputerowy do projektowania i wyceny konstrukcji ze stali oraz aluminium. Troszczy się on o prawdziwą wartość dodaną i bezproblemową realizację zleceń w zakładzie, przy użyciu najnowszej techniki. Ten łatwy w obsłudze program jest w swojej budowie, systemie funkcjonowania i konstrukcji menu dokładnie dopasowany do potrzeb projektowania okien, drzwi i elewacji. Jest to oprogramowanie kierowane przede wszystkim do producentów ślusarki otworowej i fasad oraz biur projektowych, do przygotowania dokumentacji wykonawczej.

Projektowanie z programem LogiKal®, to pewność wyników, ponieważ program ma stały nadzór i kontrolę nad poprawnością wprowadzanych danych. Tworzone w programie konstrukcje, są na bieżąco sprawdzane, co umożliwia użytkownikowi precyzyjne tworzenie konstrukcji oraz przygotowanie dokumentacji technicznej na najwyższym poziomie.

Należy również dodać, że oprogramowanie LogiKal® umożliwia detaliczną analizę kosztów. Program liczy nie tylko profile i akcesoria, które są niezbędne w procesie produkcji, ale również malowaną powierzchnię, wagę pozycji, średnią cenę za metr tworzonych konstrukcji, koszty transportu oraz wiele innych – daje to w efekcie szczegółową odpowiedź na pytanie o poziom kosztów wytworzenia i materiału w przedsiębiorstwie. Możliwa jest też kalkulacja czasów produkcyjnych – coraz częściej pojawia się bowiem konieczność policzenia, ile czasu potrzeba do wyprodukowania poszczególnych pozycji.

Wprowadzenie elementów

Przejrzystość programu LogiKal® umożliwia użytkownikom szybką pracę w systemie. Program prowadzi użytkownika przez cały proces konstrukcyjny, w taki sposób, aby żaden szczegół nie został pominięty albo zapomniany. Wprowadzenie elementów obejmuje okna, drzwi i fasady w nieograniczonej wielkości i rodzaju, z możliwością określenia właściwości każdego elementu.  W ciągu krótkiego czasu użytkownik tworzy geometrię elementu, wybiera profile, okucia, szkła, warianty łączenia, warianty uszczelnień i kolory powierzchni według życzenia zleceniodawcy. Wszystkie właściwości można szczegółowo określać bezpośrednio podczas wprowadzania, a LogiKal® automatycznie oceni, czy podane przez użytkownika parametry są technicznie możliwe.

Kalkulacja

Celem przedsiębiorstwa powinno być traktowanie projektów całościowo, tzn. liczenie wszystkich możliwych kosztów czy to ochrona placu budowy, zakup materiałów czy transport. Program LogiKal® liczy wszelkie wydatki od A do Z, dzięki niezliczonym funkcjom, m.in. analizie materiału, określaniu odpadu użytecznego czy długości specjalnych, analizie kosztów dodatkowych i wielu innych.

Innowacyjna funkcja dokumentacji realizacji projektu pozwala na śledzenie wszelkich zmian dokonanych w projekcie, aż do stanu pierwszego wprowadzenia. Daje to możliwość kontroli wszelkich procesów, np. który pracownik przeprowadził daną zmianę, w jakim czasie. Możliwe jest również opisanie wprowadzanych poprawek, co pozwala poznać ich powód. Pozwoli to na weryfikację ceny ofertowej i jej ewentualną korektę wskutek zmian czynników cenotwórczych.

Oferty

Wielojęzyczność programu LogiKal®, który jest przetłumaczony na blisko 30 języków, jest niewątpliwie ogromnym jego atutem. Szczególnie przydatnym rozwiązaniem jest automatyczne tłumaczenie ofert, zwłaszcza tam, gdzie aktywność przedsiębiorstwa wykracza poza granice Polski.  Funkcja ta umożliwia tworzenie oferty w języku polskim oraz jej wydruk w jednym z blisko 30 innych języków (np. angielskim, niemieckim, szwedzkim, rosyjskim). Niewątpliwą zaletą jest również podniesienie atrakcyjności ofert, dzięki możliwości wizualizacji projektów w 3D.

Optymalizacja

LogiKal® pozwala dopasować wszystkie procesy idealnie do potrzeb przedsiębiorstwa. Dzięki rozbudowanym ustawieniom domyślnym, szablonom i funkcjom biblioteki, można zoptymalizować procesy i przyspieszyć pracę nad projektem. Dzięki dokładnej analizie materiału, sytuacje, w których materiału zamawianego jest za dużo - należą do przeszłości. Przejrzyście zaprojektowana optymalizacja ciecia z indywidualnie liczonymi długościami specjalnymi oraz wieloma innymi parametrami, pomaga utrzymywać odpady profili na najniższym poziomie. Warto również wspomnieć o dostępnej optymalizacji 2D, pomocnej przy optymalizowaniu rozkrojów elementów płaskich, jak np. blacha obróbkowa.

Moduł CAD Suite 2D

LogiKal® dysponuje zintegrowanym modułem CAD, który charakteryzuje się łatwą obsługa i bogatą paletą funkcji. Dzięki swej prostocie i przejrzystości jest on idealnym rozwiązaniem dla konstruowania okien, drzwi i fasad. Pliki DWG i DXF można bezproblemowo importować do modułu CAD, a powstałe w programie LogiKal® rysunki można również w tych formatach zapisać. Dodatkowo do dyspozycji są formaty takie jak: BMP, JPEG, EMF, PS i ZIP. Programy zewnętrzne jak np. AutoCAD działają poprzez interfejs, współpraca opiera się również na wywołaniu poszczególnych funkcji programu LogiKal® w AutoCAD, na zasadzie paska narzędzi. Obok podstawowych funkcji rysunku, moduł LogiKal® CAD oferuje funkcje specjalne, takie jak np. kompletne rysunki przekroju wariantów profili z oszkleniem.

Aplikacje Mobilne

Gdy mowa o projektowaniu i wycenie, warto wspomnieć o najnowszych dostępnych narzędziach, takich jak aplikacje mobilne. Aplikacja Smart Measure pozwala na szybkie i wygodne wysyłanie danych z programu LogiKal®, bezpośrednio do iPad’a i odwrotnie. Dzięki tej aplikacji, podczas pracy na budowie, można wykonać zdjęcia i przypisać je aktualnemu projektowi, także wymiary wszystkich okien i drzwi mogą zostać wprowadzone do aplikacji. W ten sposób stosy papierów przechodzą do historii. Dane i zdjęcia, do których dodatkowo można robić notatki, mogą zostać przesłane do programu bezpośrednio z placu budowy lub po powrocie do biura. Dzięki temu użytkownicy zachowują doskonałą przejrzystość działań i eliminację błędów przy przepisywaniu z notatek odręcznych.

Doświadczenia płynące z rynku wskazują, że program LogiKal® jest bardzo ciekawą propozycją dla przedsiębiorstw, dla których nie jest obojętne wychodzenie naprzeciw wzrastającym wymaganiom rynku oraz poszukujących skutecznych narzędzi niezbędnych do podnoszenia swojej efektywności i porządkowania procesów projektowania i produkcji.

 

źródło: Orgadata

OKNO 1/2016