Szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity™:
Fasady w nowej odsłonie
Szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity™: Fasady w nowej odsłonie

Standardowo zadaniem szkła jest ochrona znajdującej się za nim przestrzeni. Jednakże wybór szkła o nieodpowiednich właściwościach może powodować powstawanie niechcianych odblasków i odbić, przy jednoczesnym obniżeniu przepuszczalności światła i pogorszeniu ogólnych walorów estetycznych. Guardian Clarity™ to odpowiedni wybór, który zapewnia widoczną różnicę.

Standardowe szyby odbijają światło w stopniu, który może zakłócić naszą zdolność wyraźnego widzenia przez szklaną taflę.W przypadku niektórych zastosowań, nawet najmniejsze zakłócenia widoczności są nieodpuszczalne. Przykład mogą stanowić m.in. witryny sklepowe, które z powodu rozpraszających odbić tracą moc przekazu, platformy widokowe, na których odblaski nie pozwalają uzyskać dokładnego obrazu, a także restauracje z pięknymi widokami, znikającymi wraz z zachodzącym słońcem.

Przejrzystość i wydajność – bez kompromisów

Istnieje jednak rozwiązanie. Firma Guardian Industries’ Glass Group Europe, lider w zakresie produkcji wysokiej jakości produktów szklanych oraz wiodący dostawca dla branży budowlanej, wprowadziła na rynek szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity. Szkło Guardian Clarity, stworzone z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanej technologii powlekania, to idealne rozwiązanie w przypadku oszkleń, gdzie wymagana jest wyjątkowa przejrzystość, a nadmierne odblaski i odbicia stanowią przeszkodę.

Szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity zapewnia znakomite właściwości optyczne, w przypadku fasad dostarcza więcej światła przy mniejszej ilości odblasków isprawdza się wszędzie tam, gdzie zapierający dech w piersiach widok stanowi atut.

W połączeniu z innymi produktami Guardian® szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity,dzięki właściwościom termoizolacyjnym i/lub przeciwsłonecznym,może pomóc w spełnieniu lokalnych przepisów w zakresie wydajności energetycznej. Efekt ten można osiągnąć łącząc szkło Guardian Clarity z produktami Guardian SunGuard® oraz Guardian ClimaGuard®, które zapewniają izolację termiczną oraz ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. 
To jednak nie wszystko. Powłoka Clarity jest oferowana jako standard na niskożelazowym szkle bazowym Guardian UltraClear™, dając nieskazitelnie przejrzysty i lekki wygląd.

Szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity oferuje najlepsze,dostępne obecnie właściwości optyczne, oferując maksymalną przejrzystość oraz „więcej światła przy mniejszej ilości odblasków“.

Guardian Clarity to wybór, który zapewnia widoczną różnicę oraz pomaga w tworzeniu budynków wyróżniających się na tle krajobrazu miejskiego.

 

Szkło Guardian Clarity™ dostępne jest w sprzedaży w polskim oddziale – Guardian Częstochowa.