Innowacje TECAUMA na targach FENSTERBAU 2016 w Norymberdze
Innowacje TECAUMA na targach FENSTERBAU 2016 w Norymberdze

W tym roku firma TECAUMA uczestniczyła po raz drugi w targach FENSTERBAU w Norymberdze, które są jednymi z najważniejszych targów europejskich poświęconych oknom, drzwiom i elewacjom. Tegoroczna edycja okazała się wielkim sukcesem!

TECAUMA miała możliwość nawiązania wielu kontaktów ze specjalistami z branży stolarki z terytorium całej Europy, którzy przybyli na stanowisko pokazowe naszej firmy. Na targach Fensterbau obecni byli również liczni klienci TECAUMA z Francji.
 

Zrobotyzowane stanowisko do montażu szyb w gotowych ramach

TECAUMA wykorzystała targi Fensterbau do zaprezentowania swojego ostatniego osiągnięcia: zautomatyzowanego stanowiska do montażu szyb w gotowych ramach. Po instalacji stanowiska do montażu szyb w skrzydłach okiennych w firmie Fen?tréA TECAUMA stwierdziła, iż producenci stolarki, w szczególności w Niemczech, również są zainteresowani montażem szyb w gotowych ramach (skrzydło zamontowane w ościeżnicy). Zautomatyzowane stanowisko do montażu szyb opracowane przez TECAUMA świetnie radzi sobie z gotowymi ramami dzięki zastosowaniu systemu wizualizacji 3D. Zrobotyzowane stanowisko „skanuje” dokładne ustawienie skrzydła przed montażem szklenia celem przeprowadzenia weryfikacji, co gwarantuje wyjątkową niezawodność i dokładność. Proces ten, opracowany przez TECAUMA, eliminuje ryzyko pęknięcia szyb i stanowi rozwiązanie problemu, jaki dla operatorów stanowi rosnący ciężar szyb oraz trudny dostęp do górnej części ram. Ze względu na te trudności na stanowisku szklenia obserwuje się dużą rotację operatorów.
 

 

Pobieranie z urządzeń transportowych

Dzięki współpracy z producentami szyb TECAUMA wdrożyła rozwiązanie, które umożliwia bezpośrednie pobieranie szyb z urządzeń transportowych (palety, wózki itd.). Jest to możliwe wyłącznie wtedy, gdy producent szyb jest w stanie dostarczyć elektroniczną wersję planu paletyzacji szyb oraz gdy produkcja stolarki jest zorganizowana z uwzględnieniem palet zawierających szyby.
W przeciwnym razie firma TECAUMA zaleca zastosowanie rozwiązania buforowego do składowania szyb i sortowanie ich w zależności od produkcji. Zautomatyzowane stanowisko do montażu szyb TECAUMA pobiera w takim przypadku szyby bezpośrednio przy wylocie systemu.
Prezentacja tego procesu na stanowisku TECAUMA wywołała wielkie zainteresowanie zwiedzających, którzy stwierdzili, iż jest to bardzo aktualny temat.
 

Francuski lider automatycznego składowania profili

Za sprawą marki TEC’UP TECAUMA umocniła również swoją pozycję francuskiego lidera dostaw urządzeń do składowania i magazynowania profili. TEC’UP to technologia, która stanowi połączenie urządzeń magazynująco-składujących o dużej pojemności, jak również automatycznych systemów dostosowanych do jak najmniejszych magazynów (gdzie liczba stanowisk magazynujących wynosi poniżej 100).

Pozostałe urządzenia TECAUMA przedstawione na filmie na stanowisku naszej firmy również wzbudziły wielkie zainteresowanie: urządzenia składująco-magazynujące TEC’UP, zrobotyzowane stanowisko klejenia, urządzenie do transportu szyb, manipulator szyb, urządzenie do paletyzowania szyb, poziome stanowisko montażu ram skrzydeł itd. 
Galeria:


Stanowisko TECAUMA w Fensterbau


Zautomatyzowane stanowisko szklenia zaprezentowane przez TECAUMA w Fensterbau


Zespół TECAUMA uczestniczący w targach Fensterbau (od lewej): Philippe BREILLAC (Prezes), Olivier SIMON (Dział handlowy), Camille MAUDET (Dział komunikacji), Sylvain DENIS (Kierownik projektu), Laurent PLISSONNEAU (Specjalista ds. automatyki i robotyki).

źródło: TECAUMA