FAKRO laureatem konkursu Dobry Wzór
FAKRO laureatem konkursu Dobry Wzór

Firma FAKRO, drugi na świecie producent okien dachowych i schodów strychowych po raz kolejny została laureatem konkursu Dobry Wzór 2015. Uznanie Jury zdobyło innowacyjne okno do dachów płaskich DXW. 

Celem organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego konkursu jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się najwyższą jakością wzornictwa. Instytut Wzornictwa Przemysłowego już po raz dwudziesty drugi postawił sobie za zadanie wyłonienie najlepszych, dobrze zaprojektowanych i nowoczesnych produktów na rynku. 

FAKRO to jedna z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, w której na rzecz rozwoju produktów pracuje ponad stu konstruktorów. Efektem ich pracy jest nagrodzone w konkursie okno do dachów płaskich DXW, które dzięki specjalnej konstrukcji o wzmocnionej nośności oraz antypoślizgowej powłoce pozwala na swobodne chodzenie po nim. Okno to jest najnowszym produktem z wprowadzonej na rynek w ostatnich trzech latach bogatej rodziny okien do dachów płaskich. Produkt ten potwierdza założenia firmy FAKRO, która swoje produkty firmuje hasłem „okna dachowe, które wyprzedzają przyszłość”.- tak informację o nagrodzie skomentował Sławomir Gawlik, Dyrektor Marketingu Grupy FAKRO.

Najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku można obejrzeć podczas trwającej od 23 października do 20 listopada 2015 roku wystawie Dobry Wzór 2015 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie. 

 

źródło: FAKRO