Somfy liderem w branży okiennej
Somfy liderem w branży okiennej

Firma Somfy jest największym dostawcą automatyki dla branży okienno-drzwiowej – wynika z podsumowania danych rynkowych przez Centrum Analiz Branżowych na zlecenie Forum Branżowego, które właśnie przyznało nagrody dla Liderów Rynku Stolarki 2015. 

Ten rok był bardzo udany dla firmy Somfy dostarczającej automatykę  i inteligentne rozwiązania do domów i budynków użyteczności publicznej. W niektórych segmentach sprzedaż produktów z logo tej francuskiej firmy wzrosła nawet o 30 proc. 

- W swojej kategorii Somfy nie ma w tej chwili konkurencji. To wyróżnienie jest potwierdzeniem tylko i wyłącznie danych rynkowych. Somfy jest największym dostawcą automatyki dla branży okienno-drzwiowej i dlatego otrzymała Certyfikat dla Liderów Rynku Stolarki 2015 – wyjaśniają organizatorzy.

Nagrodę odebrał Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska. – Dokładamy wszelkich starań, aby sprostać nawet najbardziej skomplikowanym życzeniom naszych Klientów. Ciężka praca najwyraźniej opłaca się, bo nie tylko mamy coraz lepsze wyniki, ale również stale rośnie grono zadowolonych firm, które chcą z nami współpracować – podkreśla Radosław Borkowski.

Nagrody przyznane przez Forum Branżowe odebrali również szefowie m.in. takich firm, jak Drutex (okna PVC), Velux Polska (ona dachowe), Porta KMI Poland (drzwi), Aluprof (rolety), Wiśniowski (bramy), Opeus (fasady) i KMT Stal (drzwi metalowe). Laury dla największego w Polsce producenta okien z drewna, a jednocześnie dla największego eksportera stolarki z naszego kraju odebrała firma Dovista Polska, należąca do Grupy VKR.

Tytuły Liderów Rynku Stolarki przyznawane są firmom, które w minionym sezonie uzyskały najlepsze wyniki sprzedażowe, a więc zyskały największe uznanie w oczach swoich klientów. Zestawienie tych wyników wykonywane jest przez Centrum Analiz Branżowych na zlecenie miesięcznika 

Forum Branżowe. Tegoroczna Gala Liderów Rynku Stolarki odbyła się po raz ósmy.

Warto dodać, że branża okienno-drzwiowa w Polsce ma się bardzo dobrze. W 2014 roku wartość produkcji w tym segmencie gospodarki wyniosła 2,55 mld Euro. W sumie w ubiegłym roku wyprodukowano w naszym kraju prawie 20 mln sztuk okien i drzwi. Polska należy do największych producentów okien i drzwi w Unii Europejskiej, gdzie wartość rynku wynosi 41,65 mln Euro. Według analityków z Centrum Analiz Branżowych rynek ten dalej będzie się rozwijał. Już w pierwszym półroczu tego roku polskie firmy wyprodukowały 9,9 mln sztuk okien i drzwi, czyli o 6 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Ponad 40 proc. produktów trafiło na eksport.

 

źródło: Somfy